Wpis z mikrobloga

@Thorrand: ale odnośnie tych słòw o "szczekaniu" to ten zakonnik ma trochę racji. Tuż po publikacji zadzwoniłem do znajomego ktòry mòwi biegle po włosku żeby mi przetłumaczył oryginalny tekst. I rzeczywiście nie jest jednoznacznie powiedziane że tekst o "szczekaniu" to autorskie słowa papieża czy papaj cytował kogoś np. putina czy orbana, i tekst nie został tak wpisany. Zwłaszcza że to nie był wywiad tylko "relacja
@recznik_z_ikei:

Tak, to już wszyscy wiemy – to była nieco inna konwencja niż tradycyjny wywiad na zasadzie: pytanie – odpowiedź.

Tylko co z tego?

Watykan nie zdementował tych słów, nie zaprzeczył... nie sprostował...

No ale zawsze możemy sobie tłumaczyć, że papież nie miał na myśli szczekania, tylko pyskowanie lub podskakiwanie ,zaczepianie, prowokowanie, denerwowanie

Poza tym, bardziej chciałem zwrócić uwagę na podstawie tego wywiadu w RFM FM, jak
@recznik_z_ikei:

No tak... ok, niech będzie :) Pełni funkcje jakiegoś tam w kościele i nie może „krytykować" swojego przełożonego. Niech Ci będzie – przyjmuję taki argument do świadomości...

Tylko czy w takiej sytuacji nie powinien odmówić komentarza? Przecież często gdy jakiś (nawet wysoki rangą) polityk przychodzi do radia i jest pytany o dziwne słowa Świętego Kaczyńskiego czy Świętego Tuska to skrzętnie odmawiają / unikają odpowiedzi.

No bo krytykować szefa partii nie
@recznik_z_ikei: W takiej sytuacji mógł się wypowiedzieć tak jak Terlikowski, który z sensem powiedział, że chociaż przez takie wypowiedzi skończy się nadmierny i niepotrzebny kult papieża, a raczej Terlikowski zna doktrynę i nie powiedział by czegoś takiego gdyby godziło to w nauki Kościoła, więc ten zakonnik też mógł się wypowiedzieć w ten sposób, a jednak przyjął taktykę, że broni go bo jest papieżem.
@Ablass:

Raczej to nie jest przez Mazurka. Na twitterze, czy na Kanale Sportowym możesz sobie komentować.

Nie wiem dlaczego RMF FM wyłączyło komentarze. Jeśli miałbym zgadywać to przez ich wyjątkowo niski poziom, zwłaszcza pod wywiadami z politykami ¯\_(ツ)_/¯