Wpis z mikrobloga

Ej Mirki, miał ktoś z Was coś takiego, że kilka razy dziennie na jakiś czas 'psuł się' wzrok? Znaczy że widzieliśmy trochę bardziej zamazanie niż zazwyczaj, ale po jakimś czasie to wracało do normy? Mam tak coraz częściej i bardzo mi to przeszkadza w pracy. Co Wam mówili/stwierdzali lekarze z ciekawości?

Gdzie się z tym udać okulista, endokrynolog? Neurolog zlecił rezonans, rodzinny powiedział że to pewnie stres albo zmęczenie. (Wiecie, choroby nie istnieją, to wszystko to kwestia stresu przecież. Nawet jak go nie ma w sumie)

#lekarz #medycyna #starosc #okulista #zaburzenia
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MojaPieknaRoslineczko: idź do okulisty najpierw, brzmi to poważnie. Masz w rodzinie choroby oczu, może coś odziedziczyłaś? Warto się sie skonsultować. Powiedz rodzinnemu ze słabo widzisz, że masz rozmazany obraz i żeby dal skierowanie do okulisty. Takie widzenie utrudnia codzienne życie, prowadzenie samochodu a przecież nie chcesz nikogo zabić. A jak dalej nie będzie chciał, to powiedz ze zmieniasz przychodnie.
@MojaPieknaRoslineczko: Koledzy już pisali ale i ja powtórzę: sprawdź cukier na czczo, cukier w moczu, hemoglobina glikowana….

To jest jeden z objawów cukrzycy. Przy dużych wartościach glikemii zmienia się skład płynu w gałce ocznej a co za tym idzie jej krzywizna. Stąd masz to 1h po wstaniu bo wtedy właśnie wywala Ci cukier we krwi po śniadaniu. Następnie przekraczasz próg nerkowy, poziom glukozy spada i widzenie się poprawia.

Nie zaobserwowałaś przypadkiem
@luslom problemy skórne też, zwłaszcza na jednej z dłoni. Jest sucha, skóra się jakby łuszczy, swędzi i szczypie. Badałam cukier około 3 miesiące temu i wszystko było dobrze.. a jestem też dość często senna przy dobrym spaniu, zasypiam w pociągach, autobusach i na wykładach czyli wtedy, kiedy raczej właśnie siedzę, odpoczywam. No muszę iść w takim razie
@MojaPieknaRoslineczko: Warto się zbadać choćby dla świętego spokoju i wykluczenia czegoś. Nie leczona cukrzyca to przykre powikłania. Pojedynczy pomiar na czczo w początkowej fazie choroby może "akurat" wyjść ok. Hemoglobina glikowana pokazuje średnie stężenie glugozy we krwii pacjenta za ostatnie 3 miesiące.

Można też zrobić próbę obciążenia glukozą z trzy punktowym (lub więcej) pobraniem w celu określenia poziomu glukozy i insuliny we krwii. Tego badania nie robiłbym jednak bez konsultacji z
@luslom na pewno zapytam lekarza i położę sama nacisk na to, żeby to konkretniej zbadać. Bo tak jak o tym czytam no to rzeczywiście może to i cukrzyca.. kilka objawów dziwnych mam. Dziękuję za taką obszerną odpowiedź i dziękuję za dopisek na końcu. Przesympatyczna z Ciebie osoba!:)