Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem wysoko funkcjonującym alkoholikiem. Normalnie pracuje, nie spóźniam się, prowadzę firmę, w domu też sporo pomagam. Jednak chleje... Oj bardzo, browary praktycznie codziennie wchodzą. Miałem troche problemów i nie potrafię sobie z tym poradzić. Miał ktoś tak? Wie jak przestać? Wpadłem w ciąg i nie potrafię wyjść. Przeszkadza mi to, mam złe samopoczucie, brak energii. A moja motywacja jest... słaba w #!$%@?. Wiem ze 2-3 dni wytrzymam i potem jest coraz lepiej. Ale znowu przyjdzie ten dzień i zaczynam walić piwo cały tydzień.
#alkoholizm #alkohol #choroba #pomocy #mirekszukapomocy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62741f99e21a371902cab532
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania piwo działa uspokajająco, pomaga zasnąć (lupulina), dlatego wcale nie jest takim nieszkodliwym alkoholem przy codziennym waleniu. Poza tym to eskaluje. Po piwkowaniu przychodzą 3 drinki na sen, potem pół litra. Wszystko zaczyna się rozjeżdżać. Czujesz się jak po lobotomii. Nie pijesz już po to, żeby czuć się lepiej, tylko po to, aby czuć się normalnie. Potem kładziesz firmę, finanse, rodzinę. I ch_ strzelił tego wysokofunkcjonujacego alkoholika.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W AA nie ma gorszych i lepszych, tam uzyskasz najlepszą pomoc, pod warunkiem, że będziesz uczęszczał w miarę systematycznie. Są tam ludzie którzy nie piją po 30 lat i mogą być Twoim "sponsorem" tzn. zawsze pomóc w chwili załamania psychicznego itd.
Lub/i możesz skorzystać z terapii indywidualnej, tylko te 2 sposoby mogą Cię uratować, nie ma innej drogi, wszywki przepijesz albo będziesz odliczał dni, samemu bez wsparcia drugiej osoby
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania kilku zasad trzymaj się a nawet będąc WFA sędziwego wieku dożyjesz
Przede wszystkim problemów wyzbądź się
Pozwól im być, przeżyć je a nie topić w trunkach
O domu piszesz w którym mieszkasz że w nim "pomagasz" czyli mimo firmy z rodzicielami nadal mieszkasz?
Brzmisz na oko 28-35 wiosen, może czas zmiany jakieś w życiu w prowadzić
Świadomym człowiekiem jesteś bez wątpienia, literaturę fachową czytaj, wiele opracowań na temat ten powstało
  • Odpowiedz