Wpis z mikrobloga

#olx #oszukujo #januszebiznesu #scam

Już wcześniej wiedziałem, że Pakiet ochronny OLX to SCAM ale tego co się właśnie stało to się nie spodziewałem.

Kupiłem przedmiot przez OLX i dostałem pustą paczkę, a tak dokładnie to nie pustą tylko pełną poskładanych kartonów. Pierwsze co to patrzę na etykietę w poszukiwaniu numeru telefonu i chcę zadzwonić do "nadawcy" i okazuje się, że numer nie istnieje. Wpisuję adres z etykiety w google i pod tym adresem jest sala królestwa świadków jehowy :D myślę sobie, no niezły śmieszek.
Zgłaszam na OLX, że paczka pusta, numer telefonu z etykiety nie istnieje a adres "raczej" fałszywy i czekam.
Minęły dwa tygodnie i dostałem z OLX odpowiedź "Twoje zgłoszenie zostało rozpatrzone negatywnie" bez nawet jednego słowa wyjaśnienia ¯\_(ツ)_/¯
Na szczęście kwota niewielka, bo przezornie na OLX nie kupuję drogich rzeczy i straciłem tylko kilka dyszek. Te pieniądze nawet nie są warte mojego czasu spędzonego na komendzie, co i tak skończyłoby się umorzeniem z powodu niewykrycia sprawcy / mała szkodliwość / brak znamion czynu zabronionego / kwota szkody poniżej 21,37 zł - losowo wybrać dowolne.
Balzat - #olx #oszukujo #januszebiznesu #scam 

Już wcześniej wiedziałem, że Pakiet...

źródło: comment_16517597427Vet44DcIE3jjtkaUEo7I7.jpg

Pobierz
  • 8
@foneswein: @foneswein: płatność przez OLX tak nie działa, pieniądze idą najpierw na konto OLX i dopiero po odebraniu paczki trafiają do sprzedawcy. Żaden bank takiego przelewu nie cofnie ponieważ przelew był na konto OLX który w teorii jest "zaufaną" firmą. Dodatkowo przelew można cofnąć maksymalnie przed najbliższą sesją elixir czyli w praktyce kilka godzin.
Już przerabiałem chyba wszystkie możliwe drogi odzyskiwania pieniędzy przy zakupach w Internecie nawet często skutecznie i
Brzmi jak idealny sposób, by przytulić 300zł bez konsekwencji xd

Przy każdym paczkomacie też są kamery, ale to państwo i policja musiałyby sprawnie działać, by były chęci w taki sposób typa znaleźć.
@nukey: tak, ale nie ci co robią wałek na kilkadziesiat złotych w którym musza tracic czas na zapakowanie kartonu w karton i wozić to do paczkomatu. Myślący dostaje przelew na konto słupa albo gotóweczke do ręki mu przyniesie ktoś z bankomatu z blika.