Wpis z mikrobloga

Kiedyś myślałem że internet to coś prawdziwego, a może wtedy tak jeszcze było?

Każdy z nas zapewne został uświadomiony na pewnym etapie swojego życia, że telewizja to ściema. Filmy, seriale, reality show; są wyreżyserowane i nieprawdziwe. Być może ktoś jeszcze wierzy że Big Brother czy Hotel Paradise nie mają scenariuszy, ale tak nie jest. Scenariusz w niektórych programach wymyślany jest "na bieżąco" w ramach tego jak widzowie zareagowali na poprzedni odcinek, ale generalnie wątki i fabuła są oskryptowane. Telewizja kłamie również w programach informacyjnych, wiadomości z kraju są podkoloryzowane tak aby stacja osiągnęła dzięki nim największą korzyść - oglądalność, wpływ środków na fundację charytatywną którą prowadzi stacja, lub po prostu zwiększenie budżetu stacji ze strony rządu. Telewizja kłamie.

Internet przez długi czas był czymś innym, prawdziwym. Ludzie opisywali swoje prawdziwe historie, zadawali prawdziwe pytania i odpowiadali prawdą. Z czasem pojawili się pierwsi trole, potem internet stał się dla nas codziennością i w końcu pojawiły się serwisy społecznościowe takie jak Instagram, gdzie każdy jest dobrze ubrany, ma dużo pieniędzy, jest szczęśliwy i takie tam. Oczywiście wszystko to fikcja i oszukiwanie samego siebie. Oprócz tego pojawiły się blogi, vlogi i inne relacje, czytane lub oglądane przez setki tysięcy osób dziennie, gdzie autorzy prezentuja swoje życie. Wiecie, takie lepsze i ciekawsze od życia wszystkich innych osób (co oczywiście też nie jest prawdą), a dzięki gigantycznym naplywom gotówki z reklam mogą podróżować i "logować" jeszcze więcej i jeszcze lepiej niż dotychczas. Internet kłamie.

Po co ta cała paplanina? Jak byłem mały rodzice mówili że telewizja kłamie. Potem myślałem że internet mówi prawdę, ale to się zmieniło. Teraz bardzo dużo dzieci ma więcej do czynienia z internetem niż telewizją. Dlatego chciałbym żeby uświadamianie dzieci zdaniem "Internet kłamie tak samo jak telewizja", było czymś co każdy rodzic powinien przekazać swojemu potomstwu. Spójrzmy chociażby na naszych błyskotliwych maturzystów.

#internet #telewizja #wykop #przemyslenia #gownowpis #dzieci #instagram #youtube #wiadomosci #fakty #matura #gruparatowaniapoziomu #hotelparadise #bigbrother #loveisland
n.....a - Kiedyś myślałem że internet to coś prawdziwego, a może wtedy tak jeszcze by...

źródło: comment_1651748241wVTSNksLp8pT4p70P6NbMM.jpg

Pobierz
  • 6
@nowa_zielonka: Chyba za daleko to pociągnąłeś. W każdym medium są informacje wartościowe i bezwartościowe, czy wręcz szkodliwe. nie cały internet to kłamstwa, nie cała telewizja to kłamstwa. Trzeba umieć ich używać, co zresztą tyczy się każdego źródła informacji.
@nowa_zielonka: można pójść o krok dalej i jak dr House przyznać, że wszyscy kłamią. Kiedy kumpel opowiada Ci historię, to koloryzuje i dobiera słowa tak, żeby opowieść była ciekawa. Kiedy się komuś przedstawiasz, mówisz tylko o pozytywach, a nie o dwóch rozwodach i kredycie na mieszkanie. Na nasze osądy wpływa subiektywna ocena i nie uciekniemy od tego. W realu ludzie tak samo podkręcają swój wizerunek czy nawet swoją codzienność na pokaz.
@rogata5000: Nie zgadzam się. Nie mówienie wszystkiego a wymyślanie bajek z palca to nie to samo. Z moich znajomych znałem tylko jednego takiego gościa który wymyślał historie na poczekaniu i generalnie jeśli ktoś się już z nim zadawał, to nie trwało to długo (z wiadomych przyczyn). Tak czy inaczej, to o czym piszesz nie jest puentą tego posta (wyjaśnienie niżej).

@Polanin: Masz rację, zgadzam się - jednak z jakiegoś powodu