Wpis z mikrobloga

@Czesc_i_czolem: w sklepach i restauracjach tak - w 98% bez problemu. Chyba że trafisz na jakiś mały prywatny kamping. Albo na konobę na zadupiu na końcu wyspy, gdzie najbliższe żarcie jest pół godziny samochodem. Albo coś kupić ze straganu dzieciakowi (albo sobie rakiję przy drodze). Albo piwo przy plaży, albo gotowana kukurydza obnośna. Albo lokalne wino/oliwę od gospodarza. Wtedy tylko gotówka.

Dopóki się trzymasz cywilizacji, to karty są dostępne tak samo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czesc_i_czolem: mi najtaniej wyszło wypłacić kuny z bankomatu w cro. Tylko że w koncie mam bankomaty za granicą za darmo i brak opłaty za przewalutowanie. Do tego korzystałem z bankomatów banku opt gdzie nie było dodatkowej opłaty surcharge.
@Czesc_i_czolem można wypłacić kuny z revoluta nawet z tą śmieszną prowizją było najtaniej (można znaleźć bankomaty bez prowizji), niewiele drożej wychodziło kupić euro w kraju i tam wymienić na kuny. Ogólnie sklepy stacje benzynowe otp płacisz kartą, w większości restauracji też ale tu można się zdziwić bo dużo konób tylko cash. Euro to często chcą organizatorzy rejsów i najemcy miejsc noclegowych.
@kris_me: revolut chyba do 800 zł jest za free, więc jescze poczytam. Dziękuję za wszystkie rady ( ͜͡ʖ ͡€)


Ale jak wypłacisz więcej to i tak prowizja jest śmieszna, bardziej trzeba uważać na prowizje bankomatów.