Wpis z mikrobloga

1507 + 1 = 1508

Tytuł: W dziwnej sprawie Skaczącego Jacka
Autor: Mark Hodder
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788375745917
Tłumacz: Krzysztof Sokołowski
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 528
Forma książki: książka
Znany podróżnik Richard Burton zostaje zatrudniony w charakterze agenta przez samego króla angielskiego, by wyjaśnić kwestię pojawiających się w Londynie wilkopodobnych stworzeń oraz zbadać doniesienia o Skaczącym Jacku, z którym przyszło mu się już zmierzyć.

Świat, w którym żyje bohater, to dość pokręcona wersja XIX-wiecznego Londynu, gdzie na ulicach krążą takie wynalazki jak konie spalinowe, rotofotele czy welocypedy, a eugenika pozwoliła na modyfikacje genetyczne zwierząt, tak więc ulicami biegają specjalne psy pocztowe czy też kraby śmieciarze. W późniejszym etapie historii autor zaszalał dorzucając motywy podróży w czasie oraz eksperymentów transgenicznych.

W fabułę wpleciono wiele postaci autentycznych, oprócz głównego bohatera przewijają się tutaj chociażby George Welles czy też Karol Darwin. Hodder pozwolił sobie zaczerpnąć też sporo z prawdziwych doniesień o Skaczącym Jacku, legendzie Londynu.

Muszę przyznać, że świat przedstawiony jest całkiem przyzwoicie, a historia dzięki dość wartkiej akcji nie nuży. Momentami można przyczepić się do odrobinę słabych dialogów, ale poza tym raczej większych minusów nie zauważyłem. No, może poza postacią przyjaciela głównego bohatera, który był jak na mój gust nazbyt przerysowany i zakręcony na punkcie praktyk sado-maso. Jest nieźle, w przyszłości pewnie skuszę się na kontynuację.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1651739930suRAl5l8PCVOMz4ZzhmTfv.jpg
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.7 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 528

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2016-11-11 - Użytkownik koorthi ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2016-11-10 - Użytkownik ryhu ocenił na: ★★★★★★★★
odpuściłem po kilku stronach bo nie dało się tego czytać


@pol-scot: nie wiem czy masz na myśli styl pisania, czy fabułę, ale jeśli chodzi o to drugie to tam pod koniec w tak fajny sposób wszystkie elementy układanki wskakują na swoje miejsce, że pod kątem paradoksu podróży w czasie, to jedna z najbardziej satysfakcjonujących i zmyślnych książek jakie czytałem. Aż masz takie "ooo, że ja na to nie wpadłem". Poza tym