Wpis z mikrobloga

Zdecydowanie warto nadpłacać kredyt hipoteczny.
Żeby się zmobilizować do dalszego nadpłacania zrobiłem sobie rozpiskę ile oszczędności na kredycie generuje moja nadpłata.
Oczywiście zdaje sobie sprawę ze są to obliczenia dla tego dzisiejszego dnia i za miesiąc czy za pol roku wyglądało by to trochę inaczej.

Kredo wzięty 2 lata temu.
Aktualnie stałe stópki - 6,9

#kredythipoteczny #nbp #stopyprocentowe #nieruchomosci
kubasruba - Zdecydowanie warto nadpłacać kredyt hipoteczny.
Żeby się zmobilizować do ...

źródło: comment_1651687012WgsrXfMZJ1Ki8XGWxljgtj.jpg

Pobierz
  • 17
Zdecydowanie warto nadpłacać kredyt hipoteczny.


@kubasruba: Oczywiscie ze tak*.

Tez nadplacilem w styczniu ale nie na skrocenie okresu kredytowania tylko na zmniejszenie rat. Rata spadla o mniej wiecej polowe bo nadplacilem polowe :)

*Pod jednym warunkiem - nadplacenie nie moze powodowac splukania sie ze wszystkich oszczednosci.
Mialem odlozone na splate calosci a splacilem polowe - bo jakbym splacil calosc to bym sie wyzerowal z oszczednosci.
Do konca roku powinno sie udac
@mmnwis2: Takie dane mam na swoim koncie bankowym. Jest symulator nadpłaty kredytu i po wpisaniu kwoty nadpłaty dostajesz pozostałą kwotę do spłacenia i pozostałą ilość rat łącznie z datą ostatniej.
Dlatego takie dane mam w obliczeniach
@kubasruba zalezy tez kiedy nadplacasz. Kredyt najbardziej oplaca sie nadplacac na poczatku


@wyjechany: to prawda, oraz opłaca się najbardziej nadpłacać w opcji zmniejszenia liczby rat, no ale wiadomo, czasem trzeba wybrać i zmniejszenie ich wysokości.
Generalnie każdy kto ma mózg nie kredytuje sie pod korek, kredyt bierze w banku cywilizowanym, który umożliwia nadpłaty od pierwszego dnia bez prowizji i online (nadal nie wszystkie) i po prostu co miesiąc nadpłaca. A okres
@FrasierCrane: czemu zmniejszenia liczby rat? nie lepiej obniżać raty, a zaoszczędzoną kwotę tak czy tak nadpłacać? Wydaje mi się, że finalnie można wyjść na tym lepiej, bo kredyt i tak spłacisz wcześniej, a w razie "w" masz niższe raty do płacenia.
opłaca się najbardziej nadpłacać w opcji zmniejszenia liczby rat,


@FrasierCrane: Przy założeniu, że po nadpłacie kredytu ze skróceniem okresu kredytowania płacona będzie nowa niższa wysokość raty skrócenie jest bardziej opłacalne. Przy założeniu, że płacona będzie rata w takiej samej wysokości (nadpłaty w każdym miesiącu) nie ma to znaczenia.
@FrasierCrane: Przy założeniu, że po nadpłacie kredytu ze skróceniem okresu kredytowania płacona będzie nowa niższa wysokość raty skrócenie jest bardziej opłacalne. Przy założeniu, że płacona będzie rata w takiej samej wysokości (nadpłaty w każdym miesiącu) nie ma to znaczenia.


@marcpol: Powyższe powinno brzmieć:

Przy założeniu, że po nadpłacie kredytu bez skrócenia okresu kredytowania płacona będzie nowa niższa wysokość raty skrócenie jest bardziej opłacalne. Przy założeniu, że płacona będzie rata w
@mmnwis2: jestem zielony w tym temacie. Powiedz proszę czy lepiej nadpłacić przy wysokich stopach. Czy wstrzymać się z nadpłata, aż je obniża. Czy to bez znaczenia? W banku mam również dwie opcje. Skrócenie czasu kredytowania bez zmniejszenia raty lub zmniejszenie raty przy pozostawieniu okresu kredytowania.