Wpis z mikrobloga

Jak bardzo muszę być beznadziejnym, frajerskim człowiekiem? xD

Opłacam netflixa. 60zł/mc.
Dołączyło się kilka osób z rodziny, mówią, że będą się zrzucać.
I o ile przychodziły regularne przelewy za 2 profile netfliksowe, tak od kilku miesięcy, co najmniej pół roku po prostu nie przychodzą.

Ale mi to wsio ryba, bo i tak bym opłacał.

Opłacam Internet. 80zł/mc i udostępniam rodzince po sąsiedzku.
Tylko dlatego, że u nich zasięg w domu jest beznadziejny a ja mam antenę kierunkową i się dogadaliśmy, że spoko, podzielimy się 50/50. Będą mieć Internet dziecioki do nauki xd
I o ile opłacali raz na jakieś pół roku od razu z góry, tak teraz już ponad rok cisza.
A korzystają, filmy oglądają.

Ale mi to wsio ryba, bo i tak bym opłacał.

Opłacam spotify. Wiadomo, można tam dorzucić rodzinkę.
Dołączyło do mnie parę osób z rodzinki i umówiliśmy się, że będą się dorzucać.
I tak. Przez jakiś czas się dorzucali. xD

Ale mi to wsio ryba, bo i tak bym opłacał.

Opłacam HBO GO, CDA.pl i już nie umawiałem się z nikim, by mi opłacali. Udostępniłem konto, bo mi to wszystko jedno czy ktoś ogląda czy nie.
xD
I oglądają. Porobili sobie te dodatkowe profile na moim koncie. I oglądają jak #!$%@?.

Ale mi to wsioooo, bo i tak bym opłacał.

Chodzi o to, że nigdy w życiu nie korzystałbym z czyjegoś konta w ten sposób, jak pasożyt. Dla mnie to jest obrzydliwe.
Sam fakt, że ktoś może tak działać, jest dla mnie czymś chorym. Dorobiłbym tu całą ideologię.
Oczywiście istnieje fakt, że może oni nie wiedzą że nie opłacają, bo im się coś popsuło w przelewach stałych ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale kto w to wierzy? Chyba tylko oni. Albo mają mnie za idiotę a siebie za wygranych i supercwanych.
Trudno o uczciwość jeśli w grę wchodzą #!$%@? pinionszki i możliwość oszczędzenia przysłowiowych 5 groszy, przykre to bardzo.

#gorzkiezale #polska #netflix #hbogo #ludzie #mentalnosc
  • 131
@artur-tyminski: przykro mi mireczku, ale jak teraz się upomnisz to będziesz wrogiem w rodzinie.

Ja dostałem #!$%@? od szwagra, bo zasugerowałem, żeby ustawił do mnie zlecenie stałe za Spotify, gość potraktował to jako jakąś zniewagę. Zrezygnowałem z hostowania abonamentu i od tamtej pory tylko podpinam się do innych, oczywiście na wszystko mam ustawione zlecenia stałe i każda rata dociera regularnie.
@artur-tyminski:

Oczywiście istnieje fakt, że może oni nie wiedzą że nie opłacają, bo im się coś popsuło w przelewach stałych ( ͡° ͜ʖ


Jest tez opcja że nie korzystają już i dlatego nie płacą. W Netfliksie możesz sprawdzić ostatnie aktywności na koncie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@artur-tyminski:

Rozwiązanie jest proste. Ogłaszam, że już nie opłacam i nara, radźcie sobie.

Wtedy stałbym się wrogiem podwójnie na tym tracąc
Serio anuluj na miesiąc czy dwa i jaki wróg? Powiedz, że za dużo czasu ci pochłaniało, a teraz lato, na rower wolisz iść, czy co tam akurat wolisz. Najlepiej serio tak zrób, na dobre ci wyjdzie. A na jesieni przyjdź do nich i spytaj czy mają konto, bo byś się
@artur-tyminski: ja tak pasożytuje ps plusa kolegi. Dodaje mu gry do biblioteki i od 2 lat żadnej nie odpaliłem. Niby mógłbym mu zapłacić za korzystanie, ale ja bym tego sam nie kupił no nic tam nie ma. Głupio nie płacić/bez sensu się odłączać.
@artur-tyminski jeśli nie masz jaj, to:
blokujesz/zmieniasz hasło i czekasz na rozwój wydarzeń.
Jeśli ktoś z nich zapyta palisz głupa, że chyba były jakieś braki w platnosciach lub że zrezygnowałeś.
Jeśli nikt nie wróci z pytaniem, to przynajmniej możesz ogłosić tutaj, że szukasz kogoś do rodzinki. I jeszcze sobie pogadasz co warto oglądać itd :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@artur-tyminski: @Mango98: Nie rozumiem. Udostepniacie coś z własnej woli za free, nic z tym nie robicie. Chyba, tylko po to by ponarzekać.

Wyjście z tego jest proste. Zmiana hasła i nieudostępnianie go. Będziecie dalej mieć to co teraz bez problemów związanych z brakiem płatności.

Ludzie nie robią stałych zleceń bo sami się boją, że zostaną wyruchani na te 15zł, zapominają, nikt się nie upomina to używają.
@artur-tyminski: wiadomo niby nic, ale 5, 30, 60 i w skali miesiąca i roku uzbiera się kaska, którą można zaoszczędzić czy wydać na coś innego, takiego netflixa czy spotify w sumie mógłby ktoś z wykopu opłacać, są tagi gdzie szukają do "rodzinki", internet w sumie też mógłbyś im odciąć zmiana hasła i tyle