Wpis z mikrobloga

Papież Franciszek ocenił, iż możliwe, że "szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" skłoniło rosyjskiego przywódcę do takiej reakcji i wywołania konfliktu.


Pamiętajcie katolicy że wedle waszej wiary, to jest namiestnik boga i jest nieomylny czyli chcąc należeć do wspólnoty kościoła musicie zaakceptować to co mówi papież, nie ma tu wybierania co się wam podoba czy nie, to jest właśnie wasza wiara.

link

#bekazkatoli #ukraina #rosja #wojna
  • 34
Nieomylność papieża należy rozumieć jako bezbłędność w sprawach wiary i moralności,


@Aplikacja_TelaDei: To wez mnie teraz zdefiniuj ta moralnosc.

W sprawach wiary to jeszcze moge zrozumiec. Wypowiada sie na tematy zwiazane z pismem czy interpretacja tego co tam jest napisane. Ok - przyjmuje.

Tylko ze z ta moralnoscia to juz przegiecie.

"Wszyscy jestesmy winni tej wojny" Wiec jak?

Troche to przegiecie.

Swoja droga to papie raczej jest od tego zeby "prawic
@szurszur: Żałosne, przecież ten konflikt to oczywista oczywistość, a on w pewien sposób broni tymi słowami Putina. Putin nie miał prawa zaatakować suwerennego Państwa. Przestańcie tego papieża bronić, bo on jest oderwany od rzeczywistości i otumaniony przez tą waszą wiarę. Jak człowiek jest mądry to się nie odzywa w tematy mu nieznane, a papież widać jaki "mądry" jest. Od dawna staruch gada głupoty i powinno się go wyrzucić z tej posady.
@szurszur: @Aplikacja_TelaDei: Wojna, masowe mordy cywilów, gwałty, równanie z ziemią miast - to jest wszystko polityka, tu nie ma nic związanego z moralnością - a to że rosja do zbrodni wojennych została według papierza sprowokowana przez "szczekanie" NATO to też czysto polityczny komentarz, konflikt gdzie bombarduje się cywilów nie ma nic wspólnego z moralnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Greg36: Omylny czy nieomylny to bez znaczenia w sytuacji gdy dziesiątki tysięcy ludzi giną bo jakiemuś #!$%@? zamarzyła się wojenka i napadł suwerenne państwo. Takie #!$%@? Bergoglio o czymś świadczy bo to wykształcony i obyty człowiek a nie jakiś chłopaczek z zapyziałej faweli.
@gorzki99: Nie, ja nie stwierdziłem że tak jest. Po prostu podałem definicję z wikipedii. Religia to nie jest nauka że można stwierdzić że tak jest. Można w to jedynie wierzyć i być o tym przekonanym. Ja co do tego nie jestem przekonany
Religia to nie jest nauka że można stwierdzić że tak jest. Można w to jedynie wierzyć i być o tym przekonanym. Ja co do tego nie jestem przekonany


@Aplikacja_TelaDei: Problem lezy gdzie indziej.

Religia to religia. Kazdy ma prawo wierzyc w co se tam chce.

Gorzej jak wierzy w to co mu kaza ci co maja "jedyna wladze" ku temu zeby interpretowac religie.

I dochodzimy do sedna problemu. No bo jesli
Religia to nie jest nauka że można stwierdzić że tak jest


@Aplikacja_TelaDei: Ja tu nie mówię o religii, wierze czy chrześcijaństwie tylko o wyznawcach wiary katolickiej - tu nie ma że ktoś sobie wybierze że te 10 rzeczy to spoko ale z tymi 3 to już się nie zgadzam. Jak ktoś chce się nazywać katolikiem to musi akceptować wszystkie zasady Kościoła Katolickiego.

Jak sam przytoczyłeś - dogmatem wiary katolickiej jest nieomylność
Wojna, masowe mordy cywilów, gwałty, równanie z ziemią miast - to jest wszystko polityka, tu nie ma nic związanego z moralnością - a to że rosja do zbrodni wojennych została według papierza sprowokowana przez "szczekanie" NATO to też czysto polityczny komentarz, konflikt gdzie bombarduje się cywilów nie ma nic wspólnego z moralnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Greg36:
Nadal nie rozumiesz. Dogmat o nieomylności papieża dot. tylko wygłoszonych
Nadal nie rozumiesz. Dogmat o nieomylności papieża dot. tylko wygłoszonych tez ex cathedra zazwyczaj to są najwyżej jedno, dwa zdania jasno podkreślone i zostało to wykorzystane tylko trzy razy w historii.

Prywatnie papież może się mylić. W skrajnych przypadkach może nawet głosić herezje.


@LaurenceFass: I to jest spoko sposob. Jesli wypowiada sie ex cathedra (czyli odpowiednia formulka itp) to jest nieomylny.

Ale jak sie wypowiada "w trybie normalnym" to moze sie
@szurszur: Tak czy siak nie powinien się w takim razie wypowiadać w sprawach które go nie dotyczą jeszcze tym bardziej jak kłamie i nie potrafi wskazać agresora. Takie gadanie że NATO sprowokowało i dlatego ruscy mordują teraz ukraińców to jakby zwalić winę za gwałt na kobietę bo było ubrała krótszą spódniczkę