Wpis z mikrobloga

@kolonko: Dziwi mnie reakcja wykopków... Miałam taki klimatyzator najtańszy możliwy i działał - nie tak dobrze jak normalna klimatyzacja, ale te 2-3 stopnie o których piszesz spokojnie schłodził. Myślę, że na pewno pod względem temperatury jest to dużo lepsze rozwiązanie niż wiatrak... Ma jednak sporo minusów:
- jest duży i ciężki; zajmuje dużo miejsca w pokoju, trudno go przesuwać, musi stać przy oknie
- montaż jest upierdliwy, bo trzeba na okno założyć kaptur, przez kaptur wystawić rurę, okno na czas chłodzenia musi być uchylone; jak raz w lato lunął mega intensywny deszcz, to pomimo zamknięcia okna leciała nam woda do mieszkania przez ten kaptur
- skropliny nie są odprowadzane do kanalizacji, więc trzeba je ręcznie wylewać... trzeba to robić dość często (przy kilkudziesięciu litrowym baniaku na skropliny trzeba było wieczorem go opróżniać, by przez noc się napełniał)
- jest dość głośny (głośniejszy niż zmywarka)
- warto mieć gdzie go schować po sezonie, tzn. mieć piwnicę
  • Odpowiedz
@Pantegram: no i namieszałaś :) Bo po prostu w zeszłe lato praktycznie musiałem siedzieć cały czas poza pokojem bo 30 stopni to nawet spać jest ciężko. Hałas i wygląd trudno, no lepsze to niż ciągłe lepienie się do wszystkiego i piekielny gorąc... A możesz jakiś model podać/firmę co miałaś?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kolonko: U mnie w robo jest jakiś stary klimatyzator. Na mniejszy pokój daje radę. Wdmuchiwał chłodne powietrze do środka pomieszczenia, a rurą odprowadzał ciepłe powietrze przez okno na zewnątrz. W komplecie do rury był taki fartuch który uszczelniał okno żeby ciepło nie leciało przez szczeliny. Przy 30 stopniach na dworze w pomieszczeniu było przyjemnie chłodno.
  • Odpowiedz
@kolonko: Oj, zupełnie nie pamiętam firmy... 2 lata temu oddaliśmy go koledze, bo teraz mamy "normalną" klimę. Ale na pewno było to bydlę w takim stylu:
https://emultimax.pl/pl/products/towary/klimatyzatory/klimatyzatory-przenosne/rotenso-giru-g26w-2700w-do-30m2-3-tryby-pracy-932?gclid=Cj0KCQjwpcOTBhCZARIsAEAYLuUoNLOcs5DX0vJhS98QnK3Cl3Lxyl-5IvXVB3EhNYPdA-ygaokuKC8aAt_VEALw_wcB

Kupiliśmy pierwszy lepszy model z marketu, najtańszy z promocji, więc i tak polecam wybrać sobie na spokojnie online coś z dobrymi opiniami, a nie taki randomowy jaki my kupiliśmy ;)
Dodam jeszcze, że taki klimatyzator działa sporo lepiej niż 2-3 stopnie... Salon 30m2
  • Odpowiedz
@kolonko: wykopki p------ą jak potłuczone jak zwykle. Nie podam Ci modelu konkretnego bo nie używam, ale te klimatyzatory mobilne zbija ci temperaturę o kilka stopni, tylko musisz rurę wylotu ciepłego powietrza wyrzucić na zewnątrz, są specjalne rękawy na okno. No i nie kup przypadkiem klimatyzera gdzie lejesz zimną wodę albo lód. Znajomi któregoś lata ratowali się takim klimatyzatorem, ale jakimś starym modelem wygrzebanym w garażu i pomogło. Więc teraz nowszy
  • Odpowiedz
@kolonko: Nie wiem co tam ćpali wyżej że mówią że wiatrak lepszy od takiego klimatyzatora xD
Mam taki od 3 lat i używam w salonie 35m2. Mam zasłonięte rolety średnio zaciemniające. Na wieczór otwieram okna i zamykam wcześnie rano. Wiadomo że nie schłodzi jakoś mocno pomieszczenia ale mamy 25 stopni i da się funkcjonować. Gdyby nie był taki głośny to sprzęt idealny. Rurę wsadziłem w komin bo mamy miejsce na
F.....u - @kolonko: Nie wiem co tam ćpali wyżej że mówią że wiatrak lepszy od takiego...

źródło: comment_1651568403ZKD3aJ5X852BfEQqu4nhdO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kolonko: Większość klimatyzatorów przenośnych działa tak, że chłodzi pomieszczenie w którym stoi i powietrze czerpie również z tego pomieszczenia. Po pierwsze obniża to znacznie skuteczność chłodzenia – w trybie spot cooler, albo dwururowym to samo urządzenie będzie wydajniejsze. Po drugie i znacznie ważniejsze – klimatyzator, który odprowadza znaczne ilości powietrza np. przez okno, ale czerpie z pomieszczenia w którym stoi jest też wtedy wentylacją mechaniczną, czyli tworzy w pomieszczeniu podciśnienie,
  • Odpowiedz
@kolonko: może i taki klimatyzator nic nie daje ale chociaż zużywa absurdalne ilości energii elektrycznej.

Serio lepiej zainwestuj 10% kasy w zaciemnienie pomieszczenia i dwa mocne wentylatory niż inwestowanie w pseudo klimatyzatory. Same rolety dadzą ci więcej, bo kupując najlepszy klimatyzator za kilka tysięcy max ile osiągniesz w najlepszym możliwym scenariuszu to -2 stopnie a okupisz to rachunkami za prąd i samym urządzeniem. Serio nie warto.
  • Odpowiedz
Dwururowe ? Co masz na myśli?
Klimatyzator dmucha zimnym a gorące powietrze odprowadza na zewnątrz rurą spiro albo za okno albo do kratki wentylacyjnej albo do otworu do tego przeznaczonego
  • Odpowiedz
@sailor_73: dwururowe - czyli np wystawiam sobie klimatyzator na balkon i wdmuchuje mi tylko zimne powietrze a ciepłe i nagrzewający się agregat w 100% leci na zewnątrz. A mam pytanie jeśli to głupi pomysł to wybijcie mi go z głowy proszę, czy mogę tę rurę odprowadzającą jak mam 1 rurowy podpiąć pod wyciąg z kuchni? Tzn zamiast rury od wyciągu dać w wentylacje rurę od klimatyzatora?
  • Odpowiedz