Wpis z mikrobloga

Żaden, montuj splita


@Gwendeith: Ja juz dawno nie w temacie. Ale jak pracowalem przy klimatyzatorach to bylem zdziwiony ze finansowo bardziej sie oplaca 2 pojedyncze zestawy agregat+chlodnica niz 2 chlodnice i jeden agregat split.
Cos sie cenowo pozmienialo i split wychodzi taniej niz 2 komplety?

to nie jest jakieś wow


@kolonko: Nie ze nie jest jakies...nie jest wcale :P
@kolonko: Ja wiem czy lepsze niz wiatrak? Na pewno bardzo nieefektywne.

Popatrz na to tak:
Normalnie chlodnice wiesza sie wysoko. Cieple powietrze sie unosi tak? Wiec chlodnica "zasysa"cieple i je schladza.

Taki przenosny masz na ziemi. Wiec co on zasysa i schladza?

Tak mega upraszczajac i pomijajc kwestie wydajnosci itp.

Inna sprawa. O ile dobrze pamietam to na taki normalny pokoj klimatyzatory zewnetrzne maja jakos 4,5kW
A te przenosne?
to można go postawić na stole i już nie będzie na ziemi. Około 3kW


@kolonko: Mozesz go i pod sufitem podwiesic jak chcesz. Nikt nie broni.

Pytales to odpowiedzialem zgodnie z moja wiedza. Nie twierdze ze jest aktualna bo juz jakies 7 lat "w branzy" nie siedze.

Zrobisz co zechcesz.
dzięki no na razie nikt nie odpowiedział na moje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kolonko: Dostales kilka odpowiedzi ale nie przyjmujesz ich po prostu do wiadomosci bo Ci nie odpowiadaja.

A to roznica :P
@gorzki99: może powinnienem sprecyzować, jaki model/firmę przenośnego klimatyzatora byście polecili. Innego nie mogę zamontować. A obniżenie 2-3 stopnie np z 30 to dla mnie dużo.
Ja wiem że to jakbym się zapytał jakie Seicento kupić do wyścigów a każdy by mi tu że żadne, kup Subaru ¯\_(ツ)_/¯
może powinnienem sprecyzować, jaki model/firmę przenośnego klimatyzatora byście polecili. Innego nie mogę zamontować. A obniżenie 2-3 stopnie np z 30 to dla mnie dużo.


@kolonko: Nie musisz precyzowac. Mysle ze kazdy zrozumial ze chodzi Ci o przenosny klimatyzator :P
I raczej logiczne ze jak ktos ma warunki na zamontowanie normalnego to nie kupuje przenosnego. Bo przenosne to .....

Zamiast przenosnego to zastanow sie nad innymi rozwiazaniami. To juz zalezy od konkretnego
@gorzki99: hmm no ale czytam opinie niektórzy chwalą że udało się na noc schłodzić pokój itp. Więc skąd taka rozbieżność? Mam zasłony itp wiatrak ale komputer np swoje grzeje...
hmm no ale czytam opinie niektórzy chwalą że udało się na noc schłodzić pokój itp. Więc skąd taka rozbieżność? Mam zasłony itp wiatrak ale komputer np swoje grzeje...


@kolonko: Czekaj zebysmy sie dobrze zrozumieli. Mnie serio malo interesuje co zrobisz ze swoimi pieniedzmi :P
Podobnie to nie jest tak ze zjadlem wszystkie rozumy i wiem wszystko. Pisalem wczesniej ze juz dosc dlugo nie jestem w temacie.

Zapytales a ja z mojego
@gorzki99: no tak ok ale przestawienie kompa to za bardzo nie mam gdzie bo wszędzie przecież będzie grzać tak samo. Jasne dzięki za pomoc i radę pewnie w takim razie nie kupię ale zasłanianie okien itp nie zrobiło roboty za dużo w zeszłym roku stąd pomysł. A czytam że ludzie piszą że wieje chłodnym powietrzem no to brzmi to kusząco
@kolonko: Żaden przenośny nie zadziała odczuwalnie, jeśli nie będzie zamontowany tak, by wywalać gorące powietrze na zewnątrz. W tej samej kasie mądrzej kupić kryjące rolety i wiatrak. No i weź pod uwagę, że to wyje jak kombajn bizon.
ale zasłanianie okien itp nie zrobiło roboty za dużo w zeszłym roku stąd pomysł


@kolonko: Lata temu bylem na urlopie na fuertewentura. Dosc cieplo tam bylo :P

Zastanowilo mnie ze nie ma w hotelu* klimatyzacji. Za to sa ciezkie grube zaslony. I sie zdziwilem bo te zaslony dawaly rade. NIe wiem czy to byly jakies "specjalne, antysloneczne" zaslony ale wygladaly normalnie.

*nie taki hotel w sensie budynek. To bylo tak ze