Wpis z mikrobloga

Ile powinno wydać się na pierwszy samochód po zdanym prawku? Czy serio pierwsza fura to najlepiej jakiś gruz 15 letni bo się go poobija itd?

Zdałem egzamin praktyczny i w sumie szukam czegoś co nie kosztuje 30k bo do pracy nie będę nim dojeżdżał. W sumie najlepszy to byłby jakiś niepsujący się i tani w eksploatacji grat. Po latach wyszło, że ja faktycznie nie bardzo potrzebuję samochodu.

Okazało się, że moje potrzeby to wyjazd raz na jakiś czas do sklepu po większe zakupy, raz na miesiąc za miasto nad jezioro i raz na kilka miesięcy dłuższa trasa na ok 500 km. Nic więcej nie potrzebuję furą robić bo pracuję zdalnie, dzieci do odwozenia nie mam.

#prawojazdy #samochody #pierwszysamochod #prawko #zakup #zakupy #zakupsamochodu
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gzymspiwniczny: Niekoniecznie poobijasz, ale jak znajdziesz coś w sensownym stanie technicznym i taniego to czemu nie, w razie gdybyś jednak poobijał to mniej szkoda niż drogiego. IMO tylko nie rób sobie krzywdy i kup coś ze sprawną klimatyzacją.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gzymspiwniczny: Tak jak koledzy piszą - bierz coś taniego z klimą. Żadną "sprawną do nabicia" tylko faktycznie sprawną, bo jazda z otwartymi szybami przy wyższych prędkościach jest koazmarna. Polecałbym jednocześnie coś co za stare nie będzie, ale przede wszystkim sprawne technicznie. Żeby systemy jakie ma, czy to ABS, czy inne, były po prostu sprawne. Dodatkowo nie polecam się ograniczać z silnikiem. Wiele osób bierze 60-70KM na początek, ja wziąłem 85 i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gzymspiwniczny: Fordy mają fajną podgrzewaną przednią szybę, docenisz zimą nawet bez częstego jeżdżenia. Poszukaj konkretnych egzemplarzy które ci się podobają i podrzuć linki, zobaczymy co lepiej odrzucić a na co zwrócić uwagę. Patrząc na wymagania jakie masz nie ma co szukać konkretnych modeli, bo dobrych aut można szukać w każdej kategorii
  • Odpowiedz
Ile powinno wydać się na pierwszy samochód po zdanym prawku? Czy serio pierwsza fura to najlepiej jakiś gruz 15 letni bo się go poobija itd?


@gzymspiwniczny: Moim pierwszym samochodem kupionym po zdanym prawku po około 2 tygodniach był 10-letni VW Golf 4 z Niemiec z przebiegiem 99tys. km. Dałem za niego jak pamiętam 17K.
  • Odpowiedz
Czy serio pierwsza fura to najlepiej jakiś gruz 15 letni bo się go poobija itd?


@gzymspiwniczny: Jest w tym dużo prawdy - człowiek musi nauczyć się dbać o samochód. A to żeby nie włączać wycieraczek bez pryśnięcia, a to żeby zjeżdzać z wysokiego krawężnika tylko pod kątem a nie prostopadle bo się zderzak urwie, a to żeby ... itd. itp. Poza tym na początku jest większa szansa kolizji a więc i
  • Odpowiedz