Wpis z mikrobloga

Nie karm Putina, jedź szybciej!

Badania pokazują, że najbardziej ekonomiczna jazda to ta z prędkością 80-90 km/h na najwyższym biegu. Postulujemy likwidację ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym i wprowadzenie do Prawa o ruchu drogowym pojęcia "prędkości minimalnej" (w ruchu płynnym) w wysokości co najmniej 60 km/h.

Musimy oszczędzać surowce i paliwo. Nie chcemy i nie możemy kupować ropy z Moskwy. Nie chcemy finansować w ten sposób zbrodni na Ukraińcach i imperialnej rosyjskiej polityki.

#ukraina #wojna
Pobierz Dutch - Nie karm Putina, jedź szybciej!

Badania pokazują, że najbardziej ekonomicz...
źródło: comment_1651410441MxXrsYbNVxJdWT58vJdb0D.jpg
  • 40
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

kolejny dzień upartego udawania, że nie rozumie się jak działają opory powietrza? Wzrost wykładniczy?

Panie, ja żem tylko prosty humanista. Jakie tam opory? Jaki wzrost? Nic nie rozumiem.

Kierowałem się wykresem poniżej (i wszystkimi innymi opracowaniami, które jednoznacznie wskazują że najpopularniejsze, przeciętne, rodzinne, "miejskie" auto osiąga optymalnie niskie spalanie/przejechane km w zakresie prędkości 70-90 km/h).
Pobierz Dutch - @NieprzyjaznyZiemniak: 
kolejny dzień upartego udawania, że nie rozumie się j...
źródło: comment_1651437925jsX7fb9CnaN9x8Czko7WPC.jpg
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

w tym swoim szale "#!$%@?ć lewicy"

Ten mój "szał #!$%@? lewicy" jest teraz z Tobą w pokoju? Lewicy nie trzeba dojebywać, wystarczy dać jej dostęp do social media.

nawet nie zauważyłeś jak komicznego dokonałeś samozaorania

No, nie zauważyłem. To wyłóż mi to proszę, tylko jak pięciolatkowi. A najlepiej jak trzylatkowi, bo nie jestem zbyt lotny.

PS wpis ma charakter satyryczno-humorystyczny (jak to na portalu ze śmiesznymi obrazkami), nie
nadal zero merytoryki


@Dutch: spodziewasz się merytoryki? Przecież to tylko satyryczny mem? Czyżbyś popełnił freudowska pomyłkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podpowiedź: zysk usunięcia ograniczenia 50km na rzecz jazdy 90 jest rzędu promili, a ograniczenia do 120, no cóż, z twojego wykresu za bardzo nie odczytamy, ale jak widzisz efektywność ostro leci w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Boże schemat rozmowy z takim ananaskiem
@kompek: Tak, dpkladnie tak jest. Posiedzmy masz do przejechania 300km po ekspredowce. Jadac 90 potrzebujesz 3h 20 min
Jadąc ze srednia predkoscia 120 potrzebujesz 2h30min
No naprawde dramatyczna roznica, cofa nas cywilizacyjnie do epoki powozow konnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aha, na dystansie 1100 km zdarzalo mi sie robic srednia 110 km/h ani razu nie przekraczajac 120. No ale to trzeba umić planować itp.
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

Podpowiedź: zysk usunięcia ograniczenia 50km na rzecz jazdy 90 jest rzędu promili, a ograniczenia do 120, no cóż, z twojego wykresu za bardzo nie odczytamy, ale jak widzisz efektywność ostro leci w dół


Boże schemat rozmowy z takim ananaskiem jest zawsze identyczny.

Truskaweczko, po pierwsze to edytuj posty i dopisuj swoje mądrości nieco szybciej niż moherowa babcia do księgi parafialnej. Albo nie oczekuj że będę się odnosił się do treści,
@PDCCH:

Elegancki wykres. Dobitnie potwierdza slusznosc ograniczenia predkosci do 90km/h na autostradach i ekspresowkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pod kątem redukcji spalania paliwa? Pewnie :)

Więcej: po delegalizacji ruchu motorowego konsumpcja paliwa na drogach spadnie do okrągłego 0% :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tellet: Ja tam jestem za. Pod warunkiem ze ciezarowe i dostawczaki pojada 70 i bedzie to bezwzglednie kontrolowane

@PDCCH: oho, ktoś chyba tylko spacerem/rowerem po mieście śmiga, skoro nie widzi powodu, by transport był szybki XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kompek: Tak, dpkladnie tak jest. Posiedzmy masz do przejechania 300km po ekspredowce. Jadac 90 potrzebujesz 3h 20 min

Jadąc ze srednia predkoscia 120 potrzebujesz 2h30min

No naprawde dramatyczna roznica, cofa nas cywilizacyjnie do epoki powozow konnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, na dystansie 1100 km zdarzalo mi sie robic srednia 110 km/h ani razu nie przekraczajac 120. No ale to trzeba umić planować itp.

@PDCCH: xD
oho, ktoś chyba tylko spacerem/rowerem po mieście śmiga, skoro nie widzi powodu, by transport był szybki XD


@Shatter: W miescie samochod nigdy nie bedzie "szybki"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PDCCH: zależy w jakim mieście, ale właśnie twoja perspektywa nie pozwala Ci zrozumieć, że 20 km/h wiecej w perspektywie tysiąca kilometrów to dużo
@Shatter: Tobie nie pozwala zrozumiec, ze 20 kmh szybciej w trasie nie ma wielkoego znaczenia. A przed chwila pisales o miescie, gdzie samochod z zalozenia jest najwolniejszym srodkuem transportu. Z reszta nie warto z toba rozmawiac, zbyt wiele logiki tam nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PDCCH: ale ty naprawdę nie potrafisz czytać? Napisałem, że ty się przemieszczasz tylko po mieście, więc nie rozumiesz, dlaczego na dłuższych dystansach prędkość ma znaczenie.
No ale nie no nie ma xd
1000 km przy 120 km/h - 8h 20 minut - w jedną dniówkę nie przejedziesz
1000 km przy 140 km/h - 7h 8 minut, elegancko.
A porównując twoje wartości, czyli 120 i 90 jest jeszcze weselej. Wariant "szybki" to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PDCCH: gościu, ale mnie absolutnie #!$%@? obchodzi, że Ty nie szanujesz swojego czasu. Jak teraz #!$%@? na delegacje co tydzień, to wolę przespać te dodatkowe 50 minut rano i przyjechać do pracy bardziej wypoczętym albo, być te 50 minut wcześniej w domu i poświęcić ten czas na coś przyjemnego. Chcesz kisnąć w samochodzie to sobie kiśnij, inni mają normalne rzeczy do roboty.
Aha, a dlaczego 90 km/h? A może 80? Albo