Wpis z mikrobloga

@erebeuzet: tak średnio pożyteczna

Koziułka warzywna, komarnica warzywna, koziułkowiec (Tipula oleracea) – gatunek owada z rodziny koziułkowatych, często mylony z komarem widliszkiem. Uważany za szkodnika; występuje na glebach podmokłych i wilgotnych – wyrządza szkody wśród roślin przez podgryzanie korzeni i młodych roślin.
  • Odpowiedz
@Bernan to gdzie jest ekosystem człowieka? Czy może powinniśmy się usunąć z ziemi żeby nie zaburzać ekosystemu zwierzątek?
No i dlaczego dzikie zwierzęta #!$%@?ą ekosystem człowieka, który tak ciężko budował?
  • Odpowiedz
@krucjan: Ludzie nie ewoluowali żeby mieszkać w wielkich miastach. Wsie i miasteczka nie zaburzały tak ekosystemów, szczególnie przed rewolucją industrialną.

Nawet gdyby zwierzęta były w jakiś sposób świadome tego co robią, to miałyby słuszność w prowadzeniu wojny przeciw ludziom, którzy tak wysoko srają, że uznają posiadanie jakiegoś wyimaginowanego prawa do niszczenia innych ekosystemów byle tylko mieć wygodę niepotrzebną do przetrwania.
  • Odpowiedz
@krucjan: Jesteśmy biologicznie identyczni do ludzi sprzed conajmniej 70 tys lat P.N.E, a wielkie miasta były NAJWYŻEJ pierwszy raz budowane ok 12 tys lat temu - i to zakładając, że rzeczywiście Atlantyda była na północnym zachodzie Afryki i została zmyta wraz z bogactwem Sahary do morza.

Nienatualność ludzkich osiągnięć względem naszej natury objawia się choćby dzisiejszym (zaczętym 150 lat temu) odrzuceniem duchowości jako czegoś archaicznego i niepotrzebnego. To, że ludzie
  • Odpowiedz
@januszdoe: Tak, tak. Zabijmy pszczoły żeby wzrosły o 5% rocznie zyski bogaczy, to na pewno nam posłuży. Takich debili kopał bym po mordzie, przez waszą krótkowzroczność moje dzieci będą musiały walczyć o przetrwanie.
  • Odpowiedz
@Bernan echh że też nikt nie powiedział tym ludziom 12 tys. lat temu, żeby nie budowli tych miast, że to jest niezgodne z naszą naturą. Bylibyśmy dzisiaj zdrowi jak ludzie 70 tys. lat przed naszą erą i nie odrzucalibyśmy jakże naturalnej duchowności... Echhh marzenie.
  • Odpowiedz
@Bernan: gowno mnie twoje dzieci obchodzą. Są gatunki ważne i ważniejsze, umiesz czytać ze zrozumieniem? Jeśli pszczoły są potrzebne człowiekowi do przeżycia to powinno się je chronić. Jeśli wyginiecie jakiegoś innego robala nie zagrozi istnieniu ludzi to człowiek > ten robal
  • Odpowiedz
@januszdoe: widzę, że masz niesamowicie płytkie pojęcie o skomplikowaniu i współzależnościach ekosystemowych. Wszystkie robale są potrzebne, choćby po to by zabijały zwierzęta roznosząc choroby i kontrolując populację.
  • Odpowiedz