Wpis z mikrobloga

@JaTobieTyMi: Możesz nadziać się na minę, no chyba że chcesz tylko "zategować" żeby było ładnie. Miałem podobne uszkodzenie, koleś wjechał w tył. Z oględziny ubezpieczalnia chciała wypłacić mi 4 tyś - uszkodzenie zderzak, czujniki parkowania, klapa... oddałem do aso na naprawę bezgotówkową. Po zdjęcie zderzaka okazało się że do wymiany dodatkowo belka, pęknięty błotnik i jeszcze parę innych rzeczy. Wycena 18 tyś... Pacjent Mondeo z 2011r, wiadomo, że aso robi drogo,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JaTobieTyMi: żeby to była tylko klapa i zderzak... nie wiadomo np co z wydechem, czy wanna jest cała na tyle że da się ją wyciągnąć, w innym wypadku wymiana. Co z lampami i ślizgami zderzaka. Do tego dochodzi fakt że to wersja ST więc ciężko o jakiekolwiek zamienniki. Z robocizną to 10k zł może być za mało.
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: ciezko stwierdzić bez pomierzenia tyłu, albo chociaż obejrzenia fachowym okiem. Może być, że wymienisz zderzak i klapę, naciągniesz pas tylny i będzie lala, a może być, że do wymiany/naprawy są podłużnice z tyłu.

Obejrzyj sobie parę filmów z kanału Artura Tussika i zobacz ile tam jest nieraz pierdzielenia z naprawą niezbyt źle wyglądającego uszkodzenia.
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: oblicz sobie koszty ściągnięcia takiego auta, cło, fratch, akcyza i duperele, koszt przerobienia świateł przód, tył, pewnie elektronika jak radia i GPS.
Pogadaj z mechanikiem ile by go wyszła naprawa (bo już auto płynie), polecałbym zobaczyć raport carfax czy wcześniej nie miał przygód.
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi no dobra. Już widzę skąd masz cenę 33k. Wcześniej nie zauważyłem też że to ST.

To ogłoszenie to reklama. Realne koszta zakupu, sprowadzenia i opłat będą inne.

Nie mówię żeby nie interesować się tematem ale nie bawiłbym bym się w temat sprowadzania aut z USA jeżeli nie znasz się naprawdę dobrze na autach to raz. Dwa musisz być gotowy że przypłynie gówno i stracisz cały hajs.
Argonzz - @JaTobieTyMi no dobra. Już widzę skąd masz cenę 33k. Wcześniej nie zauważył...

źródło: comment_1651394304fQQkUwV3BL0c7C1FwaR7Hn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Argonzz: Mam takiego samego, ale w wersji cywilnej i pomyslalem, ze może udałoby się dorwać coś mocniejszego. Kwestie kodowania, zmiany mil na km nawet nie liczę, bo mam UCDS i forscana więc z kodowaniem bez problemu sobie poradzę. Pozostaje kwestia żeby nie #!$%@?ć się na minę :D
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi na YouTube poszukaj gościa co miny z USA opisuje. Może coś to pomoże. Nie zapominaj też o kosztach przerobienia auta na europejskie. Może lampy do focusa są tanie a może nie. Może focus st ma inne i są trudno dostępne? Czy klapa i zderzak są takie same we wszystkich wersjach? Znaczy USA vs Europa vs ST vs normalny focus. Żeby potem nie wyszło że musisz ciągać inne części ze stanów.
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: to jest ściema, większość ogłoszeń tych handlarzy to naciagqctwo. Pogadaj z jakimś uczciwymi importerami ile to może kosztować.

Ten którego wkleiłes został sprzedany 17.10.2021 na aukcji za $4900. Po uwzględnieniu wszystkich opłat koszt pod dom to około 45tys zł plus akcyza. Więc masz handlarzynę oszusta na dzień dobry. Trzymaj się od niego z daleka.

Jak chcesz znać realne ceny to zobacz sobie archiwalne aukcje na https://bid.cars
  • Odpowiedz