Wpis z mikrobloga

Kiedy chadzamy na małe moralne ustępstwa, zwykle nie ma w tym nic złego. Problem polega na tym, że gdy to robimy, przesunięciu ulega granica tego, co moralnie dopuszczalne. Jeśli tak się stanie, dystans dzielący nas od gorszych uczynków stanie się mniejszy – nawet jeżeli nasze sumienie całkiem nie uśnie, jego głos stanie się cichszy. Aby zilustrować tę zależność, w tym tygodniu odwołałem się do serialu Vince'a Gilligana 'Better Call Saul' (2015-2022) i kilku uwag C. S. Lewisa.

Odnośnik do wpisu: Ześlizgiwanie się w zło

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga 'Przemyślane Kadry', gdzie umieszczam krótkie wpisy, w których omawiam jeden filozoficzny wątek, wykorzystując jeden film jako ilustrację.

#filozofia #film #kino #seriale #bettercallsaul #przemyslenia #zainteresowania #przemyslanekadry
Pobierz
źródło: comment_1651392102xEtCOg7cw32qxQYV4PQBsv.jpg
  • 9
@Kshaq: Dziękuję, takie głosy wiele dla mnie znaczą :). Myślałem o filmach, ale nie wydaje mi się, żebym najlepiej się do tego nadawał. Właśnie dzisiaj mam za sobą nagrywanie materiału wideo promującego książkę. Nie wychodzi to najgorzej, ale zdecydowanie lepiej czuję się w formie pisanej. Pisałem od zawsze, być może w przyszłości złożę część wpisów z bloga w jakąś książkę. Zastanawiam się też nad podcastami, ale chyba musiałbym mieć kogoś do