Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Bardzo proszę mirków i mirabelki z #uk #anglia #emigracja o pomoc i radę

Chcę wiedzieć jak wygląda wizyta u psychiatry, jestem w bardzo złym stanie psychicznym #depresja i niedługo sznur jeżeli nie zacznę się leczyć. Depresja trwa u mnie wiele lat, wyjechałem bo myślałem, że pieniądze mi pomogą ale to tak nie działa. Potrzebuję SSRI, żeby wytłumiło lęki, które są nie do zniesienia. Boję się tam iść, chcę po prostu wejść, wziąć receptę i wyjść a wiem, że będzie pewnie mnie maglował 20 minut i może jakieś ankiety będę wypełniał. W pracy mam przerwę przez zły stan psychiczny i boję się do niej wracać, jeżeli ją stracę to czeka mnie bezdomność bo boję się iść na rozmowę do kolejnej. Szpital jest nieopodal, po prostu mam tam iść i do okienka podejść? Czytałem na stronie szpitala o dziale psychiatrycznym ale niejasno tam jest napisane.
Jeden Polak mi mówił, że tu nie ma dla nas żadnej opieki psychiatrycznej i jak poszedł do psychiatry to go po prostu przegonili, że jest mnóstwo samobójstw i lekarze rozkładają ręce, jeżeli tak mnie potraktują to idę od razu rzucać się pod pociąg, prosto ze szpitala. Boję się też, że wtrącą mnie do psychiatryka, nie chce tam iść.
Nie chcę mówić o sobie lekarzowi ani tłumaczyć dokładnie co mnie trapi, po prostu anxiety, chcę tabletek a terapię chcę online u Polaka, bo mnie stresuje mówienie rozbudowanymi zdaniami po angielsku, nie mam na to siły.
Kolejna sprawa to socjal, potrzebuję spokoju w trakcie leczenia i nie wyobrażam sobie chodzić do pracy tak stresującej jak moja, po prostu się wykańczam powoli.
Niby wszyscy mówią o tych zasiłkach, ale ktoś mi powiedział, że Polak może zapomnieć o tym, orientujecie się co bym musiał zrobić i czy brać jakieś zaświadczenie od lekarza, że cierpię na depresję, żeby dostać np. na trzy miesiące zapomogę na czynsz i jedzenie, więcej nie potrzebuję. A po tym czasie poszedłbym znowu do pracy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #626d518f84302d9a98aa2a8f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 20
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w te pędy dzwoń na 111! To jest numer niealarmowy pogotowia. Obsługują też po polsku. Skierują do dyżurującego lekarza na doraźną pomoc i potem pomogą zorganizować co trzeba.
Trzymaj się proszę.
Już był jeden mirek kiedyś i tak zrobił. Dostał leki tam gdzie go pokierowali, jedna dawka na dzień, żeby nie przedawkować, chodził kilka dni i potem pomógł mi GP.
Nie wierz, że nie ma pomocy. Wypróbuj co się da.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: czesc. pomoc znajdziesz u swojego GP, umow sie na wizyte oko w oko najlepiej i jak pojdziesz, to porozmawiaj z nim o tym na spokojnie i otwarcie. Mysle, ze nie bedzie problemow o leki. Powiedz jak sie czujesz, co Cie trapi i popros o tableki.
Pomoc jest na pewno dostepna u Ciebie.
Nie szpital, nie 111, tylko GP. GP maja prawo przepisac SSRI. Daj znac gdybys potrzebowal pomocy. Trzymaj sie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Był też taki mirek co zapisał się na wizytę do GP, a na wizycie doktor był bardzo troskliwy i przepisał leki i pokierował dalej.
@tptak też polecił świetny sposób bo masz kogoś od zaraz w słuchawce komu zależy na twoim zdrowiu i odrazu cie pokieruje.
Nie będzie maglowania bo to nie jest terapia tylko pomoc doraźna, nie martw się i trzymaj się, powodzenia!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Tak jak mieli piszą do lekarza jak najszybciej.

A odemnie to:
Wiadomo już od dawna że na północ od Malagi czyli całą Europa praktycznie nie ma wystarczającej ilości promieni słonecznych aby godnie i zdrowo żyć. Podziękuj przodkom że tak gnali na północ.

A czy ty dokur**łes już solidna dawkę witaminy d3 ? Czy żyjesz oo emigrancku w UK?
Bez słońca pomiędzy listopadem a marcem i jakby zamknąć tak granicę w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Trochę cię wypytać musi bo na gębę lęków nie będzie chciał dawać. Wszystko ma skutki uboczne, no i musi się upewnić czy to depresja czysta czy powikłanie nerwicy, fobii społecznej itp. Jeśli masz aktualnie myśli samobójcze to najpierw może dać coś wyciszającego bo wiele antydepresantów ma zastrzeżenie. Wypisz sobie na kartce jakie masz objawy, ile to trwa i co dotychczas brałeś, z tego będziesz czytał. Poproś o skierowanie do terapeuty
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, ze lekarz musi zrobić rozeznanie i przeprowadzić wywiad zanim przepisze jakiekolwiek leki! To jest opieka zdrowotna a nie okienko dilera!

Opieka społeczna i zdrowotna jest taka sama dla Anglików, Polaków czy Wietnamczykow!

bTw antydepresanty łatwiej dostać niż skierowanie na badanie witaminy D. Kilka lat tem temu chciałeś zbadać poziom D na NHS, poszedłem wiec do GP i powiedziałem ze mam brakuje mi motywacji i czuje się smutny i podsunąłem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie słuchaj #!$%@? przyglupich sebkow z uk. W gp dostaniesz odpowiednią pomoc, ale lekarz musi zrobić wywiad tak czy inaczej, to nie diler, tylko mimo wszystko lekarz. Z benefitami tez się raczej nie sugeruj, że nie są dla Polaków. Universal credit dostaniesz zawsze, jeśli nie masz dochodów, a inne rodzaje pomocy socjalnej są zależne od sytuacji. W każdym razie masz takie same prawa jak Brytyjczyk i otrzymasz dokładnie to samo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie słuchaj debili, zrób tak:
1) jeśli nie zagraża Twojemu życiu i zdrowiu nic bezpośrednio, to idź do gp i na spokojnie ogarniesz leki, bez strachu i maglowania. Możesz w swojej przychodni zapytać o kogoś specjalizującego się w mental health, ogarną Cię szybko
2) jeśli sznur jest blisko, to idź na A&E i się nie przejmuj, powiedz im, że jest źle. Dostaniesz pomoc
3) jest dużo pomocy związane ze zdrowiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania:
Odezwij sie na priv jak chcesz.

Jesli masz GP -dzwoń ze potrzebujesz leków opisz sytuacje I leki które bierzesz -podkreśl że nie funkcjonujesz bez leków.Gp przepisze leki na kilka dni do momentu wizyty z mental health team.

Jesli nie masz gp -dzwoń na 111 opisz problem
W ciagu kilku minut ustawią Ci wizyte w najblizszym szpitalu -wizyta do 2h po telefonie.

Masz wiecej pytań-dawaj na priv.
Troche biegałem ostatnio po
  • Odpowiedz
MglistyMarzyciel: Sory misie ale zamknąłem stronę z wyznaniem i nie mam kodu i spałem bardzo długo
Nie pójdę dziś do GP bo jest niedziela, a jutro jest bank holiday, pójdę dopiero we wtorek i biorę wolne w pracy
Przez dwa dni mam czas, żeby się przygotować co mówić o sobie ważniejszego
Dziękuję wszystkim, bardzo mi pomogliście, dam znać w nowym mirko wyznaniu jak będę miał leki i co u mnie

Zaakceptował:
  • Odpowiedz