Wpis z mikrobloga

Dotychczas rozliczałem się na PIT-36, ale w zeszłym roku trochę bawiłem się w #xtb i otrzymałem PIT-8C. Czy w takim przypadku nam rozliczyć się na PIT-36 oraz PIT-38, czy tylko na PIT-38?

Ponadto - czy przygotowany przez #xtb "raport podatkowy" obejmuje wszystkie transakcje na giełdach krajowych i zagranicznych z poprzedniego roku, także te na kontraktach na kryptowaluty i na parach Forex i nie muszę już nic sam liczyć tylko przepisać do to PIT-38?
Pytam bo z moich kalkulacji wyszły trochę inne wartości, ale jest duże ryzyko, że sam popełniłem błąd wynikający z pewnych uproszczeń bo prowadziłem zestawienia wyłącznie na własne potrzeby.

#podatki #pit #gielda
  • 3
@krzaczor93: Krypto, forex, indeksy, surowce to cfd i są już uwzględnione w pit8c razem z akcjami z GPW. Giełdy zagraniczne musisz rozliczyć sam ale dostajesz arkusz i wszystko już policzone do przepisania do PIT 38. Ten arkusz osobiście wrzuciłem do kalkulatorgieldowy.pl żeby mi sam jeszcze posumował. Była różnica na korzyść przeliczenia w xtb wiec wybrałem ich wariant, w przeciwnym wypadku wpisałbyś wartości z kalkulatora.