Wpis z mikrobloga

prosze o pomoc - w 2021 bylem na umowie o prace od stycznia do polowy sierpnia w londynie (lacznie ponad 200 dni bedzie), przenioslem sie i reszta umowa o prace w PL - nie chcialem sie z tym bawic, dalem do biura rachunkowego P60, P45 + polskie dokumenty, dzis otrzymuje info ze ponad 6k podatku do zaplaty... czy ktos potwierdzi mi ze dobrze robię rozliczajac sie z tego w PL mimo ze bylem poza krajem 183 dni (ale biore pod uwage zasade, ze jednak moj osrodek zycia jest tutaj)?
#ksiegowosc #urzadskarbowy #pit #podatki #uk #anglia
  • 6
@Torchlight: czy odwolujesz sie tutaj do definicji rezydencji na terytorium RP, tj. fragmentu przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym?. z tego co czytam w teorii jezeli spełniam drugi punkt, a tak faktycznie jest - posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) to powinienem rozliczyć i dochody PL i zagraniczne?
@Torchlight: w PL tak, bo patrzac na moja sytuacje z pierwszego posta, pracowalem tutaj normalnie na umowe o prace prawie 5 miesiecy w 2021, ale moje pytanie brzmialo raczej czy tez polskiemy urzedowi wykazuje dochody z UK
ogolnie przerazilo mnie info ze mam ponad 6k PLN do zaplaty