Wpis z mikrobloga

@Fox7er: ale, że co? ;) podłoże aktywne? Jeśli tak to trzeba było podmieniać częściej wodę. Nawet dwa razy w tygodniu od początku założenia akwarium. Na ten moment wymień 50% wody i zobacz co się będzie działo.
@fafulec: dlaczego nie trzeba podmieniać wody? Kostka OP ma chyba więcej niż 10 litrów. A przy starcie akwarium na podłożu aktywnym, które daje dużo pierwiastków do słupa wody to częste podmiany wskazane.
Co do filtra to też wolałbym mieć jakąś kaskadę najmniejszą niż filtr wewnętrzny tylko z gąbką
@piotrz231 @Polanin @kloner11: Kostkę dostałem w spadku po czyimś dzieciaku, zaniedbane wszystko było więc całkiem możliwe, że mogę się mylić w kwestii filtra, bo u mnie wyglądało to jak na drugim zdjęciu. Po zmianie na kaskadowy zero problemów, ale faktycznie w mojej ocenie ciężej utrzymać w takim w stanie względem większego litrażu. Eksperymentalnie założyłem krewetkarium, już drugie pokolenie red cherry i widać, że całkiem dobrze się czuje w nim. Główne akwarium
@pluktrux: Zalewałem w środę. Od razu poszła kranowa. Mam stosunkowo niskie KH i GH, ale skoro ma to być pod krewetki to dzisiaj spodziewam się filtra RO. Wyrzuciłem kamienie, po ponoć zatwardziałą wodę i podnoszą PH. Bałem się tego w tak małym zbiorniku. Nie wiem co zrobiło większy syf, podłoże czy korzenie. Korzenie obecnie moczę. Nie mam takiego gara, aby je wygotować, ale ciagle barwią ( ͡° ͜ʖ ͡
podłoże aktywne? Jeśli tak to trzeba było podmieniać częściej wodę. Nawet dwa razy w tygodniu od początku założenia akwarium.


@piotrz231: Nie „nawet dwa razy” w pierwszym tygodniu tylko nawet i codziennie po 50% (wymóg m.in. Amazonii).