Wpis z mikrobloga

Testcontainers to narzędzie, które ułatwi Ci zarządzanie kontenerami baz danych w trakcie wykonywania testów integracyjnych.

Już nie musisz tworzyć instancji bazy danych (ręcznie czy z wykorzystaniem Dockera), bo Testcontainers zrobi to za Ciebie!

Cała praca z testami integracyjnymi sprowadza się jedynie do jednego kliknięcia!

A jak to skonfigurować w aplikacji Spring Bootowej pokazuje we fragmencie mojego ostatniego Liva na temat najlepszych narzędzi pomagających w utrzymaniu projektów!

#programowanie #naukaprogramowania #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring #kariera #springboot
SoftBull - Testcontainers to narzędzie, które ułatwi Ci zarządzanie kontenerami baz d...
  • 6
  • Odpowiedz
@bm9pY2h1ag: a to akurat racja! Jednak w połączeniu z bazami danych to jest raczej najczęstsze zastawanie tego narzędzia. Czy w swoich projektach stawiałeś sobie coś więcej niż DB, co się fajnie sprawdza i jesteś w stanie polecić? :)
  • Odpowiedz
@SoftBull: Zdarzyło mi się do testów postawić redmine'a, żeby sprawdzić czy kod do integracji z redminem działa, więc coś co raczej niewielu osobom się przyda, ale warto wiedzieć, że jeśli korzysta się z jakiegoś zewnętrznego systemu to często obrazy są już gotowe i łatwo można sobie zrobić fajne testy
  • Odpowiedz
@SoftBull: używałem swego czasu docker compose rule. Sztywne yamle z infrastrukturą się nie sprawdzały, więc je generowaliśmy, odpalaliśmy podzbiór systemu, testowaliśmy i sprzątaliśmy
  • Odpowiedz