Wpis z mikrobloga

#pytanie #sport #bieganie #rower #pilkanozna

Hej sportowe świry, mam pytanie czy ktoś z was korzystał z elektrostymulatorów, posiada taki - regularnie stosuje?

Dla przykładu wklejam jeden z (topowych?) modeli: https://elektrostymulatory.net/produkty/compexsp80/elektrostymulator-compex-sp-8-0/

Z opisu wynika, że taki elektrostymulator działa cuda, tylko go podłączyć i już sie jest #mikrokoksy, jednak pewnie nie jest tak różowo. Mnie głównie interesują procesy regeneracyjne - przyśpieszenie regeneracji po wzmożonym treningu.

Jakieś opinie, doświadczenia?
  • 10
@MirkobIog: czasami niektóre partie są tak wykończone, że nie jesteś w stanie się zregenerować w jeden dzień śpiąc nawet 15h. Jeżeli dłużej się regenerujesz, dłuże zwlekasz z kolejnymi treningami, dłużej odczuwasz bóle/dyskomfort. Także dziękuję za odpowiedź ale ten.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diegos17: bylem raz na EMS jak kumpel na siłowni to kupil. Raczej regeneracja trwała dłużej, bo po 30min treningu to ze 4 dni zakwasy miałem.
czy ktoś z was korzystał z elektrostymulatorów, posiada taki - regularnie stosuje?


@diegos17: Korzystał, posiada. Nie stosuje regularnie.

Mnie pomogło na obolałe łydy. Mało chodzę a jak już się czasem zdarzy przejść więcej to nie umiem powoli.
Efekt to łydy z kamienia. Elektrostymulacja potrafi rozluźnić, zmiejszyć ból i przyspieszyć powrót do normalności.
Pewnie okłady i masaże dałyby podobny efekt ale taka maszynka na baterie zrobi to sama.
Innym razem pomogło na
@xer78: I to jest konkretna odpowiedź! :)
Robię rozpoznanie w temacie i complex narzucił się pierwszy. Jedną z zalet tych 'droższych' modeli jest to, że teoretycznie potrafią same dobierać parametry:

"Mi-Scan – pozwala odpowiednio przeskanować mięśnie użytkownika i automatycznie dostosowuje parametry stymulatora do pobudliwości danego obszaru, pod fizjologię danego użytkownika"

Ciężko powiedzieć jak to faktycznie spisuje się w rzeczywistości, aczkolwiek wygląda obiecująco. Ogromnym plusem jest również to, że są one bezprzewodowe.
@diegos17:

Jedną z zalet tych 'droższych' modeli jest to, że teoretycznie potrafią same dobierać parametry:

"Mi-Scan – pozwala odpowiednio przeskanować mięśnie użytkownika i automatycznie dostosowuje parametry stymulatora do pobudliwości danego obszaru, pod fizjologię danego użytkownika"


Mnie to wygląda na bełkot marketingowy. Pewnie "skanuje" na tej zasadzie co wagi "analizujące budowę/skład ciała"

Ogromnym plusem jest również to, że są one bezprzewodowe. Nie trzeba ciągnąć kabli za sobą.


Takiego nie używałem. Ten który
Kiedyś siedziełem w pracy przy biurku, odbierałem telefony, pisałem maile, dłubałem w bazach, siedziałem na wykopie a elektrody na brzuchu robiły swoje.


@xer78: I jak oceniasz efekt, bo wydaje się to 'magiczne' / 'przereklamowane' - dokładnie tak jak napisałeś, siedzisz sobie przy biurku a brzuch 'sam się ćwiczy'. Nawet nie wiem do końca jakie pytanie chciałbym zadać, może łopatologicznie - czy są z tego odczuwalne efekty?
Nawet nie wiem do końca jakie pytanie chciałbym zadać, może łopatologicznie - czy są z tego odczuwalne efekty?


@diegos17: Tak. Jakiś tam efekt pozytywny jest, miesień popracował, włókna się kurczyły i rozluźniały.
Nie jest to to samo co tradycyjny trening ale jako dodatek nie zaszkodzi.

Nie wiem na czym polegają Twoje treningi. Jeśli ciśniesz hardocrowo na klatę na płaskiej to ta zabawka nie jest dla Ciebie. Jeśli robisz średniointensywny FBW to