Wpis z mikrobloga

"Czas jest względny"

Połączyłem moje dwie dziwne rekodzielnicze pasje - malowanie galaktyk i złom zegarmistrzowski.

I nie wiem jak mając obie formy przed oczami już od lat, nie wpadłem na to wcześniej - przecież aż się prosiło żeby połączyć obie te pasje.

Więc tak, tym razem będę wyżywać się w taki sposób bo to nowa forma w której się zakochałem.
A rękodzielniczo dość szybko się nudzę powtarzalnością, więc cudownie wymyślić coś nowego co daje mi napęd do działania.

Co finalnie z tego będzie? Pojęcia nie mam.

Optuję za brelokami, albo ozdobą dla #cosplay ale finał prac zobaczycie innym razem - póki co to był mały eksperyment i próba. Próba którą powtórzyłem 10 razy i teraz nie wiem jak to ugryźć ¯\_(ツ)_/¯

A najlepsze jest to, że właśnie rozpakowałem paczkę od znajomego zegarmistrza koło którego stałem na targach i zrobiliśmy cudowną wymianę - on wziął jeden z moich świecących mechanizmów bo mu się spodobał a w zamian dał mi paczkę nieużywanego przez niego złomu.

Paczka siedziała u mnie 4 miesiące bo nie miałem pomysłu co z tym zrobić a tam co? Ponad 20 kwarcowych zepsutych kompletnych zegarków które mogę użyć właśnie w takiej formie. Uwielbiam takie wymiany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym razem nie będę się rozpisywać więcej, dopijam kawę, uruchamiam myjkę ultradźwiękową i działam.

Miłego Mirasy!

#rozkminkrzaka #rekodzielo
bkwas - "Czas jest względny"

Połączyłem moje dwie dziwne rekodzielnicze pasje - ma...

źródło: comment_1651141100zVC26CIgcl1EbZGyHxyLKI.jpg

Pobierz
  • 39
Tak swoją drogą na zdjęciu stary radziecki stoper, a raczej obudowa z niego którą delikatnie odświeżyłem + bliżej niezidentyfikowany zegarek (też chyba radziecki) który był cały zardzewiały, ale o dziwo miniszlifierką udało się go odświeżyć.

W sumie miło tchnąć w życie części które wylądowały w koszu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nikczemny: Galaktyki sam maluję, ale w skrócie wypełniam wszystko żywicą epoksydową. Proces trochę skomplikowany bo dochodziłem parę miesięcy do tego jak to zrobić żeby było dobrze ale w skrócie używam tam dwóch rodzajów żywic epoksydowych i trzech-czterech różnych pigmentów + pigmenty świecące, też zazwyczaj dwa trzy rodzaje.

No a całość wypełniona tak jak pisałem transparentną żywicą tylko używam takiej o zwiększonej twardości.
bkwas - @Nikczemny: Galaktyki sam maluję, ale w skrócie wypełniam wszystko żywicą epo...

źródło: comment_1651141684OQeITsjQiJ1rYZU7q5k2oV.jpg

Pobierz
@PanHeniek45: Z jednej strony cały czas o tym myślę - ale prawda jest taka że jestem skrajnym przypadkiem ADHD. Ciągle działam na 5 różnych frontów, czasem tutaj coś popsuje, tutaj poszlifuję, tutaj odleję tutaj znowu zepsuje.

I już miałem próby nagrań, ale ja nie jestem AŻ TAKIM profesjonalistom - ciągle gdzieś coś rysuję, mam liczne wpadki i zresztą dlatego jak robię dane serie robię rzeczy x20-30. Bo zazwyczaj co najmniej 4-5
@bkwas: No ale od tego jest sztuka montażu, przecież nie musi być ten konkretny przedmiot. Możesz pokazywać urywki jak coś tam szlifujesz i myk, masz gotowy element. Ni #!$%@? nie dojdziesz czy to ten sam.

Nikt nie urodził się ze 100% skilla, nie bądź dla siebie zbyt krytyczny. Twoja praca wygląda super, jest solidna - już chyba 2 rok leci a wygląda jak świeżo z pudełka wyjęte.

Spróbuj. Co Ci szkodzi.
@PanHeniek45: W punkt - co tu dużo będę mówić, dzięki :)

Noszę się z zamiarem kupna drugiego telefonu bo mój stary oberwał mocno (ADHD w pełni i upuszczany telefon 10x w miesiącu xD) więc może to rzeczywiście czas żeby wziąć się za nagrania. W ten sposób miałbym od razu dwa różne ujęcia, łatwiej edytować, łatwiej też nagrywać - czemu w sumie nie.

Więc dzięki za pocisk do działania, potrzebuję czasem. Czasem
via Android
  • 0
@Pociongowy kurde szkoda :( ale nie ma tego złego, dorwiemy się w odpowiednim czasie :)

A @PanHeniek45 - mam warsztat we Wrocławiu. Jeśli Ci nie przeszkadza ogólny pył drewna i ciekawy artystyczny burdel odzywaj się i zapraszam do mnie, ja tam chętnie napije się piwa czy lemoniady i porozmawiam o życiu :D
mam warsztat we Wrocławiu. Jeśli Ci nie przeszkadza ogólny pył drewna i ciekawy artystyczny burdel odzywaj się i zapraszam do mnie, ja tam chętnie napije się piwa czy lemoniady i porozmawiam o życiu :D


@bkwas : Panie, ja trochę w drewnie pracowałem to absolutnie :D No to odezwę się po majówce i jakiś dogodny termin się znajdzie i wpadnę z ogromną przyjemnością.
Może @Pociongowy będzie też w okolicy. Lepsze warunki na piwo