Wpis z mikrobloga

#opel #mechanikasamochodowa #zafira
Panowie Zafira b 1.9cdti, świeca się te kontrolki. Samochód rozpędza się do 20 km/h. Falują wolne obroty. Nie da się w ogóle jechać, jakby trakcja blokowała auto. Chciałem zorientować się czy były jakieś typowe bolączki tych aut? Co mogło się stać? Póki co nie mam możliwości podpięcia komputera? Jakiś czas temu była wymieniana klapa gasząca. Ona jakoś współpracuje z DSC?
Reynald - #opel #mechanikasamochodowa #zafira 
Panowie Zafira b 1.9cdti, świeca się t...

źródło: comment_1651085020HzK0OpnckOl6LYMdwZlSEK.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Reynald błąd ABS może być wtórnym od usterki w silniku (ecu widzi błąd a ABS odbiera sygnał że z silnikiem jest coś nie tak i też się oswieca). Jak w dieslu faluja obroty to najprawdopodobniej problem po stronie układu paliwowego, może egr. Gdzie tankujesz, ile kkm temu robiony filtr paliwa?
  • Odpowiedz
@Reynald: a próbowałeś na wyłączonym zapłonie wcisnąć do oporu pedał gazu i hamulca a później przekręcić kluczyk na 1? Pokaże błędy na wyświetlaczu.
  • Odpowiedz
Samochód rozpędza się do 20 km/h.


@Reynald: To tryb awaryjny, tzw. limp mode. Sterownik drastycznie obniża moc i obroty. Usterkę trzeba naprawić.
  • Odpowiedz
@Reynald: Wygląda na problemy typowo elektryczne - zacząłbym od sprawdzenia połączeń elektrycznych od pedzia gazu po sterownik silnika, dodatkowo czy przypadkiem nie da rady kupić pedzia gazu za niewielkie pieniądze. Wymiana jest prosta i dałaby szybko odpowiedź, czy w ogóle trzeba szukać dalej.
  • Odpowiedz
@dict: też mam cichą nadzieję, że to pedzio. zrobiłem jazdę testową dość krótką, ale do 40% zakresu gazu nic nie wyskoczyło, przy kick downie wyskakiwało w 80% przypadków
  • Odpowiedz
@Reynald: no to koniecznie pedał gazu do wymiany, tylko jeśli zastanawiasz się czy wydać 40zł na używkę, 300zł na używkę, czy 800zł na nowy, to odpowiedź brzmi: zdecydowanie to pierwsze.
Zobacz zboku, czy na obudowie pedzia nie ma naklejki z numerem części, to łatwiej (taniej) znajdziesz 100% dopasowanie niekoniecznie z zafiry.
  • Odpowiedz