Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
1. Czy uważacie że kobiety nudzą się szybciej od mężczyzn (w rozumieniu: potrzebują intensywniejszych bądź częściejszych bodźców)? ( w odpowiedzi dodaj K / M)
2. Co motywuje współczesną kobietę?
3. Czy uważacie że to co motywuje się zmieniło w stosunku do przeszłości (powiedzmy np 200 lat temu)?
4. Czy współczesnej kobiecie bardziej zależy na rozwoju własnej kariery czy rodziny? Czy widzicie jakiś trend który można zgeneralizować?

#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #przemyslenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62694a5d541e272d6be95fd5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Zależy od kobiety. Zasadniczo nie uważam, aby płeć miała tu jakiekolwiek znaczenie. Są tacy ludzie, którzy wiecznie się nudzą i potrzebują ciągłej stymulacji, a są i tacy, którzy w ogóle nie potrzebują. Wszystko zależy od charakteru, naleciałości w życiu, potrzeb i inteligencji.
2. Zależy od kobiety. Myślę jednak, że to samo co większość ludzi - chęć godnego życia, a to co kto uważa za godne życie to też wynik
@AnonimoweMirkoWyznania: 1. Nie, to zależy od osobowości
2. Zależy od osoby
3. Kiedyś jedynym celem, do którego mogła dążyx kobieta to znalezienie dobrego męża i posiadanie udanej rodziny. Innej opcji nie było. Dzisiaj są bardziej różnorodne możliwości.
4. Uważam, że bardziej zależy na rodzinie, patrząc po znajomych, chyba że są bardzo młode. Ale patrz punkt 3 - kiedyś nie było w ogole opcji kariery.
OP: Dzięki @ArekPieczarka i @bergamota

1. Zgadzam się - zależy od charakteru, jednak stereotypowo/generalizując - nie macie takiego wrażenia?
2. "godne życie" czyli co? To trochę taka odpowiedź wymijająca. Dla jednej osoby godnym życiem jest jakiś status majątkowy - może pozwolić sobie na drogi samochód, wakacje i dom w porządnej dzielnicy większego miasta, dla innej rodzina, dla kolejnej udane życie seksualne lub uczuciowe, dla kolejnej miks tego wszystkiego...
zależy od osoby
NiewidomyStarzec: 1. Generalnie zależy to od osoby, ale już na siłę patrząc na statystyki skłonności podejmowania ryzykownych zachowań, to jednak raczej mężczyźni mają większą potrzebę stymulacji (bardziej ryzykowna jazda, większa chęć uprawiania sportów ekstremalnych itd.)
2. A co motywuje współczesnego mężczyznę? Zależy od osoby.
3. Obecnie osób skrajnie ubogich jest znacznie mniej niż kiedyś, plus dzięki rozwojowi cywilizacyjnemu nie musimy się na codzień martwić skąd wziąć jedzenie (chyba że jest niehandlowa
ElfickaUkochana: @ NiewidomyStarzec

1. fajne spostrzeżenia. Ale czy dotyczą choćby większości mężczyzn? Trudno powiedzieć, jasne. Coś mi tu jednak nie w pełni pasuje.
Co do intensyności niektorych przeżyć - jasne, zgoda. Niejasne przeczucie mówi mi jednak że więcej kobiet lubi zmiany.
Manifestuje się to w potrzebach zmiany fryzury, ubrania, remontu domu...

"stereotypowo" mężczyznę motywuje - praca/kariera, rodzina, seks, majątek, rozrywka - jak piszesz: wyścigi/spadochrony i takie tam

3. nie mogę się
NiewidomyStarzec: 1. Odrzucasz moje sugestie, bo „czy dotyczą większości mężczyzn”, a na dodatek Twoje „niejasne przeczucie” mówi Ci na odwrót. Strategia konfirmacyjna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Ale szukasz tu informacji/dyskusji na temat stereotypów czy informacji na temat faktycznych zachowań jakiejś grupy społecznej?

3. Tak, założyłem, że pytasz o polski grajdołek, jakieś nieskażone cywilizacją plemienia w dżungli pewnie mają dokładnie takie same zmartwienia jak 200/500/1000 lat temu.
ZauroczonyPapież: Ależ ja przecież nic nie odrzucam :) kulturalnie sobie dyskutujemy, a Ty mi tu imputujesz ;) przyznaję nawet rację, że więcej mężczyzn interesuje się sportami ekstremalnymi...

Chodziło mi jedynie o racjonalne spojrzenie ;) wykopki raczej nie są dobrym przykładem, ale łatwo od nich zacząć - większość jednak nie uprawia sportów ekstremalnych ;)
można to ekstrapolować na grupę Polaków czy może i nawet Europejczyków - ludzie lubią oglądać filmy akcji, sporty