Wpis z mikrobloga

Mirasy szukam odkurzacza do chałupy 80m z kotem i dwoma psami. Mamy jakiś pionowy Koenic (teraz już nazywany Hyundaiem z tego co widzę), kupiony jakieś 6 lat temu przez śp mamuśke, bo lekki i bez kabla nie to co te stare.

Fajnie było, ale to zanim się zwierzaki pojawiły i zanim się kabel od elektroszczotki zerwał. Od tego czasu jadę tylko tym ręcznym, ale zaczyna być ciężko. Nie chce mi się tego do naprawy wieźć, bo i tak wydaje mi jednak ten odkurzacz po prostu za słaby na obecne warunki. Z kolei patrząc na necie to w sumie wybór jest taki, że człowiek nie ma pojęcia co jest dobre a co nie.

Celuję raczej w pionowy. Przez chwile z różową zastanawialiśmy się nad robotem, ale IMO to u nas odpada. Piętro mamy, stare podłogi i wysokie progi. Trzeba by cały czas latać i to przenosić. Do tego słyszałem, że kiepsko sobie radzą z sierścią. A mi problemu nie robi w 20 minut po chałupie się przelecieć.

Nie wiem za bardzo jak z budżetem, Zawsze myślałem, że odkurzacz powinien kosztować nie więcej jak tysiak, ale w sumie na moje warunki to nie wiem czy się nie trzeba uzbroić w więcej. Ale też nie znam się, a wiem że z uwagi na zwierzaki to inwestycja na najbliższe co najmniej 10 lat więc powiedzmy, że budżet zależy od tego jak bardzo warto.
#agd #odkurzacze #sprzatanie #odkurzacz #zwierzaczki #zwierzeta
  • 12
@greenik
Szczerze to nie stać mnie na razie na odkurzacz który by tu był potrzebny. Odkurzałem ostatnio codziennie i jednego dnia dwa razy. Włosów było znowu prawie cały pojemnik. Tu trzeba chyba tego uber dysona z laserem i innej opcji nie mam jak patrzyłem na opinie xD
@ruda_stuleja miałem to samo wrażenie, początkowo byłem zdecydowany na Dysona bo dużo osób chwaliło, pomyślałem sobie, że to zakup "na lata", bo kiedyś faktycznie był ceniony za wytrzymałość, ale czytałem też sporo opinii starszych modeli Dysona, że owszem, sprzęt super, ale niestety nie wytrzymuje próby czasu ( ͡° ʖ̯ ͡°) I dlatego zrezygnowałem z wydawania na taki odkurzacz ponad 3 koła. Zamówiłem wczoraj za to Jimmy H9 Pro,
@greenik
Tyyy to daj znać tak za dwa tygodnie jak idzie z nim? Zrobię sobie przypomnienie w kalendarzu Zawsze to jakaś konkret opinia. Z tego co na razie zerknąłem to nawet jest do tego v15 porównywany jako fajny tańszy zamiennik. Wygląda ciekawie.
@meras mam go od wtorku bo trochę przesyłka z media expert się przedłużyła, jak do tej pory jestem bardzo zadowolony, do codziennego odkurzania świetnie się spisuje. Dywany mi odkurzył lepiej niż jakiś stary kablowy odkurzacz. Moc ma naprawdę dobrą, na tyle, że ciężko mi odkurzyć dywaniki łazienkowe na mocy większej niż ta najmniejsza, bo je po prostu zasysa. Dodatkowo fajna szczotka "do materaców", ja odkurzam nią wszystkie fotele i kanapy właśnie z
@meras nie ma za co, ja jestem zadowolony, zobaczymy jak z żywotnością, ale ogólnie konstrukcja wydaje się dość ok. Ogólnie też dla mnie to jest mega ewolucja w sprzątaniu bo po prostu odkurzam teraz codziennie bo mam go pod ręką i nie muszę latać z kablem. Wcześniej polegalem głównie na robocie sprzątającym, ale teraz go z ciekawości puściłem w piątek i faktycznie zebrał odrobinę, ale głównie sierść kota pewnie z jakiś zakamarków.
@greenik
O kurde dzięki wielkie za pamięć. Brzmi bardzo zachęcająco, więc chyba się będę w tygodniu za kupno zabierał. Z tym odkurzaniem codziennie to znam to już po kupnie tamtego co się przypsuł. Jest to po prostu fajne i szybkie. Bierzesz myk myk i odstawiasz do ładowania. Mi podobny metraż zajmuje około 15-20 minut, a patrzenie jak pojemnik się zapełnia daje dziwną satysfakcję.

@meras
Cieszę się że mój wpis pomógł xD Za