Wpis z mikrobloga

Wykopki ciągle znęcają się nad ruskimi z pikabu, ale ja znalazłem na pewnym ruskim forum takie interesujące refleksje:

Głębokość i siła upadku będzie taka, że społeczeństwo rozpadnie się na małe atomy. Całe pokolenie w ciągu jednego dnia straciło wszystko - przyszłość, stabilność, nadzieję, moralność i sumienie. W rzeczywistości Rosja jest skończona jako światowe mocarstwo, a nawet jako kandydat na nie. Upadek Rosji jest teraz kwestią niedalekiej przyszłości. Ameryka zwyciężyła. Musimy to przyznać. Biden nie spodziewał się takiego sukcesu po zastawionej pułapce na myszy. Szkoda, że Rosją rządzi prawdziwy kretyn. Prosty, głupi kretyn, który nie potrafi kalkulować na dwa kroki do przodu, a wszystkie swoje ruchy wykonuje pod wpływem bólów fantomowych i przeżyć psychicznych z przeszłości. Świadomość, że zostaliśmy wydymani, bo u władzy są prawdziwi zwyrodnialcy i złodzieje, powoduje nieznośny ból psychiczny. Cały świat zjednoczył się przeciwko nam. Uważa się nas za faszystów, a my nie mamy nic, co mogłoby przeciwstawić się temu stanowisku, poza tępym muczeniem i beczeniem. To już koniec. Dalej? Iran, Korea Północna, upadek państwa, krew i degradacja ostatniego etapu.

#ukraina
#rosja
  • 36
@Aztec26626: napisał o upadku również sumienia i moralności. Ja wywnioskowałam z tego że ogarnął, że to co robi Rosja na Ukrainie jest po prostu złe - ale mogę się mylić.

@ColdMary6100: Nie wydaje mi się że obalenie Putina jest tak proste. My od 7 lat pisu nie potrafimy obalić i już widać tego opłakane gospodarcze skutki XD a przecież mamy demokrację i powinno być łatwiej niż w Rosji. Bycie bardziej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matador74: ciekawi mnie jaki jest plan na Rosję po tej wojnie. W perspektywie kilku, kilkunastu lat Rosja może się zradykalizować do tego stopnia, że następny konflikt będzie już międzynarodowy (przykład - koniec I wojny światowej i III Rzesza). Mam nadzieję, że jest jakiś plan na ucywilizowanie tego kraju
@would_an_idiot_do_that:

My od 7 lat pisu nie potrafimy obalić


Myślę, że ~60% społeczeństwa CHCE by ten rząd został u władzy, bo dla nich najważniejsza jest kiełbasa, wódka i kabarety w TV. Z kolei większość z pozostałych 40% to ludzie, którym żadne pucze nie są w głowie - wyjdą na protest i pójdą głosować, ale w głębi duszy wiedzą, że niewiele to zmieni.
wydaje mi się że obalenie Putina jest tak proste. My od 7 lat pisu nie potrafimy obalić i już widać tego opłakane gospodarcze skutki XD a przecież mamy demokrację i powinno być łatwiej niż w Rosji.


@would_an_idiot_do_that: ale przecież 36 % chce głosować na PiS więc kto ma go obalić? Kretynska opozycja z którą nikt się nie liczy????