Wpis z mikrobloga

@chigcht: Poszukuję osób które zostały oszukane przez osoby z tagu #nieruchomosci. Wierząc w to co pisali uwierzyłem że biorąc kredyt pod kurek po podniesieniu stóp zostanę bankrutem.

Wziąłem więc mniejszy kredyt na mniejsze mieszkanie. Teraz okazuje się, że gdybym wziął kredyt pod kurek dostawałbym 2000zł/ms przez 3 lata. A teraz do sedna poszukuję osób które dały się naciągnąć temu tagowi tak jak ja. Proszę również o wszelkie
  • Odpowiedz
  • 6
@Big_Salceson nie do końca. 1/3 tej kwoty pożyczkobiorcy jest podarowana (nie musi spłacać). Takie może wyciągnąć 72k bez odsetek z czego 24 nie musi spłacać
  • Odpowiedz
@Big_Salceson: wciąż, jak utrzyma się 10-15% inflacja to spłata zoobowiązania nieoprocentowanego po kilku latach nie będzie problemem. Najwyżej sprzedasz 10 letnią furę
  • Odpowiedz
@gupio: Jak wszystko pójdzie dobrze to za 3 lata wszystko wróci do normalnego poziomu, łącznie z inflacją.
Więc rząd tak naprawdę wychodzi praktycznie na 0. Jeśli będzie gorzej, to tak, nawet i 30 letnia fura styknie
  • Odpowiedz
@chigcht zawsze podziwialem ludzi co dziakaja bez zadnej analizy. Głową walą do przodu w każda nieznana przeszkodę i sa szczęśliwi.
Ja analizuje, myślę boje sie ryzyka i #!$%@? z tego mam!
  • Odpowiedz
Jak wszystko pójdzie dobrze to za 3 lata wszystko wróci do normalnego poziomu, łącznie z inflacją.


@Big_Salceson: XD z tym, że przez 3 lata 20% inflacji to wzrost cen (oraz teoretycznie wypłat) o 73%.

To oznacza, że ktoś kto otrzyma 72 tys. będzie miał do spłaty 48 tys co będzie miało równowartość dzisiejszych 28
  • Odpowiedz
O ile się załapiesz, a nie jest to takie proste jak dej bo mam kredyt. Jak zwykle na vikop są wyciągane tylko te informacje, które najbardziej potrafią dzielić. W razie prób odpowiedzi, nie jestem pisofsko onuco, tfu na nich. Ale nie przekręcaj faktów.
  • Odpowiedz
@Urajah: Ja #!$%@?.

Poważnie myślę, nad wzięciem kredytu i skorzystaniem. Bo czemu tylko ja mam być ruchany.

Na jakich warunkach jest udzielane to dofinansowanie, ktoś wie? Na gov.pl jedynie są jakieś ogólniki. Można się teraz zadłużyć i je uzyskać?
  • Odpowiedz