Wpis z mikrobloga

Pierwsza drukarka i padło na pruse mini. Jak tam jest z ta wysyłką? Warto płacić 200 zł za dhl? Czas dostawy nie ma znaczenia bo i tak pewnie będę czekał na samą wysyłkę. Ktos zamawiał i może powiedzieć jakim kurierem i ile czekał?
#druk3d
  • 15
@Marzipan: co? po co?
dpd niby czas oczekiwania to tydzień, ale spokojnie przyszło mi w 3-4 dni. ofc jak ja zamawiałem, to nie było problemów z popytem jeszcze
@s3b4: Od zamówienia w 4 dni? Właśnie się zastanawiałem czy czas realizacji podany na stronie zawsze byl taki duży czy od jakiegoś czasu większy popyt.
@Marzipan: od zamówienia, tak. ale to w poprzednie wakacje i zwykłą, nie mini. czas realizacji jest zwiększony przez chip shortage prawdopodobnie, bo i w ich sklepie niektórych części nie można dostać od ręki
@s3b4: No to pozostaje zamówić i czekac. Masz rozeznanie co do tego prusamentu? Chciałem zamówić z dukarka i tez się zastawiam czy cena jest adekwatna do jakości.
Chciałem zamówić z dukarka i tez się zastawiam czy cena jest adekwatna do jakości.


@Marzipan: ja jadę tylko na Prusamentcie, po pierwsze - jak biersz jakieś Fiberlogy czy cokolwiek innego to musisz trochę spędzić czasu na szukaniu optymalnych ustawień temperatury, retrakcji, linear advance itp.
Kupując Prusament masz predefiniowane ustawienia idealne pod drukarkę i wszystko ze sobą współgra idealnie. Po drugie wydruki wychodzą u mnie lepiej - mniej artefaktów, mniej problemów z
jak biersz jakieś Fiberlogy czy cokolwiek innego to musisz trochę spędzić czasu na szukaniu optymalnych ustawień temperatury, retrakcji, linear advance itp.


@Marzipan @LuxEtClamabunt: gówno prawda, prusa dostarcza profile do większości popularnych filamentów na rynku.
prusament jest dobry, ale do masówki (nie jakichś figurek czy innych skomplikowanych rzeczy) takie fiberology będzie bardziej niż wystarczające.
drukuję często obudowy do projektów i do tego biorę czarne PLA od PF za 50zł/1kg i na standardowym
s3b4 - > jak biersz jakieś Fiberlogy czy cokolwiek innego to musisz trochę spędzić cz...

źródło: comment_1650832506uCZV8K8FJfJyFhJpQv6FBj.jpg

Pobierz
usa dostarcza profile do większości popularnych filamentów na rynku


@s3b4: zaglądałeś kiedyś do tych profili? Fiberlogy ma przykładowo idealnie takie same ustawienia jak basic petg. Profile pod innych producentów nie są tak dopracowane jak pod Prusament
@LuxEtClamabunt: dziwnym byłoby, gdyby przykładali się bardziej do innych producentów niż do siebie.
no i tak jak wspomniałem dalej, jeśli op chce drukować jakieś figurki to też jestem za prusamentem - jeśli pierdoły to go nie potrzebuje