Wpis z mikrobloga

@Chodtok: fina lepszy o ile jakieś skutki uboczne nie wskocza.
A o tym kolagenie z minoxidilem nie słyszałem, masz gdzieś linka? Słyszałem tylko że długotrwałe stosowanie, szczegolnie jak sie dostanie do krwiobiegu przez jakieś ranki to może w ciśnieniu i krążeniu namieszać
  • Odpowiedz
Nie wiem na mirko raz ktoś coś takiego napisał
I ostatnio na reddicie widziałem bardzo podobne stwierdzenie :/
Nie mam pojęcia czy to prawda i czy wgl chodziło o kolagen czy coś innego ale sama możliwość że to prawda mnie odstrasza \;
No i właśnie niby puls po tym wyjebuje czy coś a ja już i tak mam z tym namieszane odkąd łykami metylofenidat xd
A to wszystko tylko po to żeby
  • Odpowiedz
@Chodtok: Generalnie to:
minox i kolagen i to całe legendarne "skin aging" włożyłbym między bajki - stosuje to masa ludzi na całym świecie i 99.9% się na to nie skarży (nie wspominając że nie ma na to sensownych badań), to ze minox cos tam dziala z kolagenem to prawda, lecz stosowany jako wcierka nie postarzy ci skóry. Co do zaczęcia brania fina w tym momencie to jeśli masz podejrzenia ze to
  • Odpowiedz
@Chodtok: nie do przewidzenia. Są ludzie co biorą po 10-20 lat, żadnego przeszczepu włosów nie robili i mają się dobrze z włosami, są tacy co brali po parę lat a potem jednak musieli przeszczep albo zmieniać na dutasteryd (taki fin ale mocniejszy) a są jeszcze tacy co brali i fina i duta i nic nie pomogło im nawet po długim czasie brania. Każdy przypadek jest nie jest do końca przewidywalny. Jednak
  • Odpowiedz
ok thx
a czemu w polsce nie istnieje coś takiego jak topical fin?
tzn żaden gotowy środek tego typu
da się jakoś skombinować żeby w aptece przygotowali taki ładnie?
bo samodzielnie robić to bym się nie podjął ;/

@maxiek:
  • Odpowiedz
@Chodtok: nie mam pojęcia dlaczego topical fin w polsce nie istnieje. Wygodniejsza jest tabletka a mniejsze uboczne efekty po topical fin to też nic pewnego, po czasie stężenie topcial fina w krwioobiegu jest podobne jak po tabletach, więc jak mają wystąpić ci uboki po topical finie to ze sporym prawdopodobieństwem będą też po topical (niemniej nie zawsze i czasem fin topical moze byc faktycznie wybawieniem)
  • Odpowiedz
hmmm ja chyba widział jakieś wykresiki wg których stężenie w skalpie jest co najmniej takie samo a w krwioobiegu sporo niższe
ale to nwm wsm po jakim czasie, możliwe że po np miesiącach/latach faktycznie by się zbliżyło
tak czy siak stosowany miejscowo nie powinien być bardziej niebezpieczny, a są jakieś tam szanse że byłby mniej

no ale z wygodą to fakt ;/
jak znam siebie to pewnie codziennie bym się bał czy
  • Odpowiedz
a jest właściwie minimalna sensowna dawka

bo najchętniej to bym brał np 0,25mg ale nie wiem czy to jed


@Chodtok: dawka 025 jak najbardziej jest okej - hamuje dht w okolo 64% i to już całkiem spoko zważywszy na małą szansę na uboki przy tak małej dawce, z czego 05 to chyba 68%, jednak branie 1mg obniża już o 71% (co niby nie dużo więcej ale zawsze) co czyni go mimo
  • Odpowiedz
biorą wtedy 1.25mg ale nie jest to umyślne zwiększenie dawki w celu poprawienia efektów czy coś, robią to ponieważ leki typu "finaster" (leki na przerost prostaty zawierajce 5mg a nie 1mg finasterydu jak leki na lysienie) wychodzą podobnie cenowo za paczkę, więc krojąc jedną tabletkę na 4 części otrzymujemy 4x1.25mg co sprawia że cała kuracja jest czterokrotnie tańsza.


Hmm no właśnie ich miałem na myśli xd
A który z dostępnych w pl
  • Odpowiedz
@Chodtok: to chyba wszystko jedno (byleby nie nezyr bo jest najdroższy) bo wszystkie tabletki fina po 1mg kosztują podobnie i wszystkie są okrągłe wiec dziela sie tak samo xd
  • Odpowiedz
Hmm wczoraj na mirko widziałem czyjś kom że farmaceutka powiedziała mu że tabletki powlekane nie nadają się do dzielenia czy coś takiego i trochę mnie to zaniepokoiło

@maxiek:
  • Odpowiedz
@Chodtok: meh, ja bym był spokojny i nie brał jej słów do siebie, bardzo dużo ludzi tak robi i nic się nie dzieje, poza tym duża część leków ma w recepcie że nei można ich dzielić, ale maja taki zapis tylko dlatego zeby uzytkownik nie dzielił a co za tym idzie zeby dawka nie starczałą mu na dłuzej bo wtedy on by oszczedzal a firma pozbywalby sie zyskow bo kupowalby mniej
  • Odpowiedz