Wpis z mikrobloga

Mirki, sprawa jest poważna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Od kilku lat nie mogę pozbyć się gołębi z mojego dachu. Wszystko przez to, że kiedyś podwiało podbitkę i w niej zrobiły sobie przyjemne lokum, gdy podbitka została naprawiona pojawiło ich się więcej i opanowały cały dach...
Sprawdzałem już większość rzeczy takich jak: plastikowe ptaki, głośniki imitujące jastrzębia, petardy hukowe itp.
Kompletnie nic to nie daje. Kolce które stawia się np. na poręczach balkonowych odpadają, ponieważ powierzchnia dachu jest bardzo duża i nie ma jak tego założyć.
Nie ukrywam, że chciałbym coś aby pozbyć się ich raz na zawsze (może być na prv) szczególnie że wszystko jest zasrane, odchody spadają na kostkę po której biega pies, nie wspominając o względach estetycznych...
Zdaje sobie sprawę, że te latające szczury są pod ochroną, ale jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo innych zwierząt czy dzieci mam to w dupie, dlatego wysłucham wszystkich pomysłów.

#golebie ##!$%@? #ptaki #zwierzeta #dom
  • 8
@paramyksowiroza milion skosów, zagięć, zakamarków. Jest też dość utrudniony dostęp do niego aby tam wejść, choć od biedy da radę. Ruchome elementy, hmm musiałbym kupić chyba z 50 sztuk co wyglądałoby mało estetycznie.
@Wojtas87: W takim razie spróbowałbym ogarnąć sokolnika. Jest sezon lęgowy i ptaki są wybitnie nastawione na znalezienie sobie bezpiecznego miejsca na gniazda.
Ale jest szansa, że jeśli zauważą w okolicy latającego drapieżnika, poszukają gdzie indziej.