Wpis z mikrobloga

Jak podczas uni personalnej z litwą zamiast decyzji o commonwealth zrobie im po prostu integrate przez opcje dyplomatyczne to zostanie nazwa Poland czy zmieni się mimo wszystko na commonwealth? #eu4
  • 13
@pilnapotrzeba: moim zdaniem Polska bez elekcyjnej jest teraz dużo silniejsza. Z takim królem jesteś na bieżąco z technologią cały czas, szybko odpalasz instytucje dzięki devovi, no i rośnie ci innowacyjność. Moskwa nie jest żadnym problemem, jedynie Turek jest kłopotliwy, ale bierzesz sojusz z Austrią i typ cię nie tknie. Moskwa nie ma żadnych sojuszników, są w plecy z technologiami, jedna dłuższa wojna i się zadluzaja xd

Zależy jak ty lubisz grać,
@Narcyz_: Ja to amator ogólnie, kiedyś grałem jak nie było tylu bajerów i teraz zacząłem sobie grać, któryś raz od nowa bo coś się #!$%@? w międzyczasie

W skrócie to no od zejścia truce wojna z TO + LO, w której zgarniam 3-4 prowincje od TO i inflanty od LO żeby móc claimować psków jako powód do wojny z moskalem
Moldawie od razu daje na normalnego wasala i anektuje pare lat
@pilnapotrzeba: No daje, ale IMHO w tej mecie jak chcesz malować Polską "farbą" to się bardziej opłaca tak robić bo masz Golden Liberty przez Monarchię Elektywną i blokuje Ci to zabieranie crownlands. Do tego będziesz miał bufor przed Moskalami w postaci neutralnej Litwy, a zanim się wspólnie przez Litwę "dokopiecie" do siebie to będziesz już mieć pewnie wszystkie national ideas odblokowane czyli 5% dyscypliny + 15% morali + 33% CA. Możesz:
@pilnapotrzeba: Ja grałem Polską w 1.33 ostatnio nie wiem ile się zmieniło od 1.30 ale ostro łupie kawaleria. Możesz też robić "combo" Szpiegostwo, Arystokracja, Humanizm i później Offensive, i w late jak będziesz miał już statki to Quality. Szpiegostwo z Arystokracją ma policy na 10AC plus arystokracja ma 10AC więc w early game masz 33%AC i 10% ratio z National Ideas + 20%AC + 10% ratio. Więc na sam start już