Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi #rower
Kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo? Gdybym się nie zatrzymał, skończyłbym jako krwawa miazga, a zazwyczaj w takich miejscach samochody mnie puszczają.
menmikimen - #polskiedrogi #rower
Kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo? Gdybym się...
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NA PRZEJEŹDZIE


@zgreddo: No przecież jakby doszło do potrącenia to by doszło do niego na przejeździe. Kierowca nie miał zamiaru wjeżdżać na chodnik. Tak więc jak by doszło do potrącenia to byłaby wina kierowcy.
  • Odpowiedz
@Krystian19922: mówię to jako kolarz i kierowca. Bardzo uważam na wsyztskich przejazdach. Nigdy żadnemu rowerzyscie nie wymusilem pierwszeństwa. Natomiast to miejsce jest dla mnie zmorą. Ciągnie sie tam ekran dźwiękochłonny po obu stronach. Dodatkowo rowerzysta zjeżdża tam z gorki więc może wpaść z dużą prędkością na skrzyżowanie. Osobiście nie zrobilbym tak rowerem , bo mam świadomość, że kierowca nie ma szans mnie dostrzec. W tym wypadku to akurat kierowca w
  • Odpowiedz
@menmikimen: > pierwszeństwo ma rowerzysta bez wyjątków dlatego, że ścieżka rowerowa przebiega wzdłuż głównej drogi.

Miałby pierwszeństwo dojeżdżając do przejścia jakby nie przekraczał głównej drogi (np. jechał wzdłuż głównej tak jak napisałeś, ale przejeżdżał przez podporządkowaną), a tak ma pierwszeństwo jak kiedyś pieszy czyli dojeżdżając nie ma, a na ma.
  • Odpowiedz
@menmikimen: Nie rozumiem, czemu nie ma tam znaków mówiących o tym kto ma pierwszeństwo. Gdy przejazdy rowerowe przecinają jakieś drogi, to rowerzyści muszą się czasem mocno zastanowić kto ma pierwszeństwo, bo w przeciwieństwie do kierowców, dla nich bardzo rzadko stosuje się jakieś znaki.
  • Odpowiedz
To jest najbardziej #!$%@? miejsce we Wrocławiu. Praktycznie nikt tam nawet nie zwalnia, ludzie traktują to jako pas rozbiegowy pod autostradę i #!$%@? ile fabryka dała. Jak się zjeżdża, nikt ci nie ustąpi. Co innego z drugiej strony, nie wiem czy debile nie traktują tego jako ustąpienie bo z prawej strony, zapominając że ta DDR biegnie wzdłuż pasa ruchu.
Najgorsi są ludzie w osobówkach i ciężarówki. Z luster korzystają tylko rowerzyści a
  • Odpowiedz
@menmikimen: Poza myśleniem o pierwszeństwie pomyśl o konsekwencjach. Kierowca jak Cię weźmie na maskę w najgorszym razie będzie Ci płacił rentę i dostanie zawiasy. Ty w najgorszym razie wylądujesz 6 stóp pod ziemią lub na oddziale warzywnym.

Mówię to jako rowerzysta śmigający po mieście - nie warto się pchać mając pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
@gregor40: co ty bredzisz. Piszesz jak pirat drogowy, pewnie to samo myślisz o pieszych przed i na pasach. "Najwyżej zawiasy dostanę i zapłacę rentę". Oby cię jednak wcześniej odebrali prawko lub zamknęli.

Do autora nagrania jak widać warto nawet takie incydenty zgłaszać na bagiety. Punkty się zsumuja i pirat mniej
  • Odpowiedz
@Krystian19922: Czytanie ze zrozumieniem takie trudne...

I tak, dokładnie to samo myślę jako pieszy przed pasami. Zatrzymam się i puszczę gnającego debila zamiast pakować mu się pod maskę "bo mam pierwszeństwo". Bo nie chcę spędzić reszty życia na wózku, za fajne mam życie.
  • Odpowiedz
w takiej sytuacji pierwszeństwo ma rowerzysta znajdujący się "na przejeździe", jednocześnie kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i zwolnić, czego ten kierujący raczej nie zrobił.

Generalnie należy zachować szczególną ostrożność.


@kuraku: jeśli rowerzysta ma pierwszeństwo to czemu nie ma tam znaku stop? Gdzie tu logika w prawie? Niebieskich znaków na drodze jest wciul, znak przejscia dla pieszych niczym sie nie wyróżnia. A chyba jakos powinien skoro daje sie takie duże uprawnienia poeszym i rowerzystom?

Bo co masz na myśli zwolnic przed przejściem dla pieszych? Do 45? Czy do 10? Takie niekonkretne przepisy sa durne, bo sąd zawsze moze powiedzieć ze nie zwoljiłeś wystarczająco. Ile to
  • Odpowiedz
możesz zgłosić dostanie 1500 i 10 punktów chyba, następnym razem raczej pomyśli


@ElCidX: xD #!$%@? oznaczone skrzyżowanie drog poprzecznych a ty chcesz to zgłaszać?
  • Odpowiedz
dlatego Ci mniej "spostrzegawczy" kierowcy powinni traktować przejazd rowerowy jako znak STOP,


@Krystian19922: powinni po prostu stawiac znak stop i już. STOPa nigdy nie przeoczyłem. A niebeiskich znaków jak informujących o przejsciu dla rowerów jest pełno. Co chwila jest jakis niebieski znak na drodze. Znak stop widać z kilometra.

Mówię to jako kierowca taxi który jeździ po miescie 40h w tygodniu. Na drogach jeżdzą nie tylko ludzie co dojeżdzją do
  • Odpowiedz
Czytanie ze zrozumieniem takie trudne...

I tak, dokładnie to samo myślę jako pieszy przed pasami. Zatrzymam się i puszczę gnającego debila zamiast pakować mu się pod maskę "bo mam pierwszeństwo". Bo nie chcę spędzić reszty życia na wózku, za fajne mam życie.


@gregor40: A nie pomyślałes że przepisy sa #!$%@?? Zastanawiałeś się kiedyś czemu samochody zatrzymują się przed drogami głównymi?
  • Odpowiedz
@kuraku: Pierwszeństwo ma rowerzysta, ale takich którzy mieli pierwszeństwo, a zderzyli się z czymś większym leży już wielu pod ziemią. Pierwszeństwo pierwszeństwem, ale najlepiej zawsze brać pod uwagę że, tej drugiej osobie może brakować wyobraźni i mózgu.
  • Odpowiedz