Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi wytłumaczyć co ma na celu podnoszenie ceny mieszkania, skoro od kilku miesięcy się nie sprzedawało za niższą? Obczajam se nieruchomości w #slupsk i widzę, że dziś dodali ogłoszenie z nową ceną 399 tysięcy, było 368. Nawet byłam oglądać to mieszkanie w marcu chyba, ale jest w syfiastej okolicy, z syfiastym widokiem no i ogólnie absolutnie nie jest warte tej ceny.

https://www.otodom.pl/pl/oferta/3-pokoje-w-centrum-ogrzewanie-z-sieci-ID4go38.html

#nieruchomosci
  • 18
@cocieboli
Niekoniecznie.
Ja np. sprzedawalem swoje mieszkanie,kupiec nie dostal kredytu i sprzedaje ponownie.
Wystawilem cene z dupy( bardzo wysoka,duuuuzo wyzsza niz poprzednio) i... mnostwo chetnych.
Jeden typ juz na dzien dobry daje +30 kola niz chcialem sprzedac rok temu.
@witam12 Przeciez to i tak sie wyda u notariusza.
Mialem taka akcje: typ,ze placi tyle i tyle
Zgodzilem sie
Umowil notariusza

Nadchodzi ten dzien: chlopa nie ma,zero kontaktu
Ostatecznie zablokowal moj numer xD
@witam12
Ja juz kilkudziesieciu osobom pokazywalem chate i powiem szczerze,ze idzie wyczuc kto kupuje za kase a kto na kredyt,a kto jest ogladaczem.

Ja sie dogaduje co do ceny,a dopoki nie ma podpisanej umowy notarialnej to ja dalej trzymam ogloszenie.
@witam12
Wiesz,flipperzy tez byli: proponowali -25 -35% z ceny,albo jakies odlutki ze remont kawalerki to jest prawie 100 kola( xDDD) i on zaproponuje 70 kola mniej.
Ja mialem prosty plan: sprzedac kawalerke( jak najdrozej,bo chcialem wspomoc sie kredytem na 3 pokoje i im nizsze kredo tym lepiej).
Teraz zmienila mi sie sytuacja zyciowa i mozliwe,ze bede mial mozliwosc zakupu takiego wiekszego mieszkanka za gotowke.
@cocieboli niektórzy myślą że mieszkanie w centrum takiego miasta jak Słupsk jest więcej warte niż na przedmiesciach. Swoją drogą 2 lata temu za podobną cenę za m2 sprzedawałem kilkuletnie, nieco mniejsze mieszkanie z takim widokiem na całe miasto że byś z miejsca wzięła.
@cocieboli no pierwszy oglądający w dwie minuty od wejścia się zdecydował. Za gotówkę i połowę zapłacił na 5 miesięcy przed wydaniem mieszkania ( )
Wszystko wskazuje na to że była to okazja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cocieboli: na początku 2021 kiedy szukalem mieszkania, dostałem od cioci cynk,że ich znajomi będą sprzedawać bo starsi ludzie umarli a ich dzieci mieszkają za granicą. Pojechałem obejrzeć ale mieszkanie było w strasznym stanie. Tapety na tapecie, wszystko do remontu, nic tylko wrzucić granat. Wycenili na jakieś 520 tys ale jak policzyłem podatek i koszty remontu to odpuściłem. Chyba też na nowsze budownictwo byłem nastawiony a to był blok z lat 70.
@cocieboli: Też od pewnego czasu obserwuję lokalny rynek i jest tragedia. Niestety ceny mieszkań w Słupsku są dość mocno popierdzielone i przeszacowane, ludzie wołają sobie jakieś chore pieniądze za sprzedaż i wynajem, jak na takie miasto jakim jest Słupsk. Masakra. Kiedyś słyszałem, że obecność żołnierzy USA w budowanej bazie w Redzikowie podbiła lokalne ceny, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
niektórzy myślą że mieszkanie w centrum takiego miasta jak Słupsk jest więcej warte niż na przedmiesciach.


@newton82: No właśnie też nie rozumiem tego argumentu, że mieszkanie w centrum to plus (pomijając już fakt, że niektóre ogłoszenia opisane jako centrum, nawet koło niego nie stały), przecież w takim małym mieście jak Słupsk zdecydowanie lepiej mieszkać gdzieś na osiedlu wybudowanym w latach 70/80, względnie 90 - wszędzie jest blisko, w 5 minut jesteś