Wpis z mikrobloga

  • 464
Dorobiłem się ukraińskiego dziecka.

Siedzę w robocie i próbuje ogarnąć dzieciakowi laptopa po ukraińsku. Jakiś czas temu byly matki z dziećmi w ośrodku. Później ich przeniesiono, ale odwiedzają mnie co jakiś czas.
Jeden dzieciak przychodzi za każdym razem jak jestem. A to coś z laptopem nie tak (był problem z Wi fi, przegrzewaniem się, teraz po aktualizacji system uruchamia się 8 min). Oczywiście wszystko cyrlica.
Naprawiałem mu już hulajnoge, rower, dzisiaj też okulary bo widzę że nie ma jednego tego czegoś co się za ucho zakłada. Się okazało że lekki grubasek to ciężko mała śrubkę przykręcić, a do tego nie ma narzędzi żadnych. Oczywiście wszystko po kilka razy, bo co chwila cos odwali.
I tak sobie z tym Bogdanem żyjemy. Popierdziela wszędzie na tym rowerku który mu załatwiliśmy jakiś czas temu.

Boję się że za jakiś czas alimenty będę płacił na niego. Wnioski na 500 plus już też załatwiałem przez ePUE na niego xD i tak od 2 miesięcy.
#ukraina #pracbaza #uchodzcyzukrainy
sledz - Dorobiłem się ukraińskiego dziecka. 

Siedzę w robocie i próbuje ogarnąć dzie...

źródło: comment_1650642764HBGBW7BUgv1rXoe7ZyQo8G.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@morty666: już nie pamiętam czemu, ale nie udało się zainstalować angielskiego, albo polskiego języka interfejsu, już nie pamiętam czemu. Jedyne co się udało to klawiaturę, która trochę ułatwiła.

Ale popróbuję jeszcze następnym razem. Bo to wcześniej ktoś kto ogarnia kompy stwierdził, że się nie da.

Inna sprawa jakby ktoś miał pomysł czemu komp się uruchamia 8 minut to dajcie znać. Wcześniej trwało to z 3, a po aktualizacji to już kaplica.
  • Odpowiedz
@Jeffrey_M: Młody w CS'a #!$%@? srogo. Na początku miałem trochę bekę, bo matki płakały i widać stres pourazowy, a młody ostro strzelał. Człowiek #!$%@?.
Ostatnio GTASA zainstalował, ale komp był tak kurzem zapchany, że się przegrzewał, to też czyściliśmy i pomogło.

Najlepsze było jak mi świecił latarką, bo nie miałem sprężonego powietrza, a na mieście w pobliżu się kpić nie dało (sprawdzałem 20 min chodziłem po sklepach), i pędzelkiem #pdk czyściłem.
  • Odpowiedz
@morty666: młody się uczy zdalnie, nie chce mu formatów robić. Szczerze to się różowa już zastanawiała po tym jak jej opowiadam codzienne przygody z Bogdanem i jego laptopem, czy nie kupić jakiegoś poleasingowego i mu nie dać.
Śrubek na 10 przykładowo są 4, reszta na taśmie posklejana.
  • Odpowiedz
@MariuszT995: Na polskie dzieci i nieroby lecą moje podatki z działalności :) Poza tym wole dawać na ukraińskie matki #!$%@?ące przed wojną, niż polskie matki #!$%@?ące przed robotą.
Gadkami nacjonalistycznym i patriotycznymi mnie nie weźmiesz bo to dla mnie całkowity bezsens.
  • Odpowiedz
@udgz: no nie ukrywam jak raz przyszedł i jak później wychodził to zapytał, czy może sobie zdjęcie ze mną zrobić, to mnie lekko rozczuliło.

Reszta dzieciaków też spoko, jak byli u ans to przerobiłem siłownię którą mamy dla pensjonariuszy na pokój zabaw, bo się skubance po atlasach wspinały i krzywdę robiły.
  • Odpowiedz
@sledz: Przegrzewanie: wyczyszczenie wiatraka, nałożenie pasty termoprzewodzącej, to konieczne.
Włączanie 8 min: na pewno dysk HDD. Trzeba kupić SSD, najlepiej Crucial bx500 (no chyba że to nie SATA). Może jeszcze RAM dokupić jak uciągnie więcej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 60
@Lomana_LuaLua #!$%@? mnie interesuje co tam robiły. Ogólnie mam #!$%@? na narodowość, #!$%@? przed wojną, były mile, brały się za robotę to nie będę się srał o coś czego nie doświadczyłem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@aniaczy
@niepowtarzalny-dwa w lapku da się proca wymontować?
O dysku też myślałem, bo jak wszedłem w menager zaraz po uruchomieniu windy to przez dobre 5 min dysk na 100% chodził.
@Sebastix dlatego cieszy mnie ze jeździ wszędzie na tym rowerze. Chociaż jak robi tripa do biedry w piątki i zatrzymuje się u mnie z 3 paczkami czpisow to sobie wmawiam ze to jeszcze dla jego rodzeństwa i reszty dzieciaków z którymi jest
  • Odpowiedz