Wpis z mikrobloga

Ten moment gdy objąłeś rządy w czasie gdy cały świat bał się jakiegoś wirusa grypy, w Internecie toczyły się batalie o prawa osób LGBT, globalne ocieplenia itp. Jednak nadszedł teraz moment na który czekałeś i przygotowywałeś się do niego przez całe swoje życie. Wojna z kacapską Rassiją. Tyle lat oczekiwania oraz życia w napięciu podczas Zimnej Wojny i w końcu możesz bić ruska po kasku prawdopodobnie u kresu swego życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szanujesz Chada Bidena - Plusujesz.
#ukraina #rosja #wojna #usa
Pobierz Kadet20 - Ten moment gdy objąłeś rządy w czasie gdy cały świat bał się jakiegoś wirus...
źródło: comment_1650625106xSjJqqa8AMPM3btMOPK0sU.jpg
  • 65
ale za co mam szanować? że przypadkiem na jego okres urzędowania przypadła ta wojna?


@Kenzie: Za to, że nie wypiął się dupą i wcale nie okazał się starcem z demencją, ale całkiem sprawnym liderem, który może i rzeczywiście ma niewielki udział w decyzjach, niemniej tym co mówi i jak mówi - też wyznacza pewien kierunek.

Stany to nie Niemcy i nie mogą sobie robić z gęby cholewy, bo na ich zapewnieniach
@Kadet20: już się tak spuszczajcie nad tym Bidenem. Trochę zamieszania się na świecie pojawia i ssiecie po same kule komuś kto akurat medialnie dobrze wygląda. Tak jak Szumowski był bohaterem na początku xD
Już zapomnieliście jak nas wpychali na minę z przekazaniem samolotów?
W podobny sposób ludzie z dzikich krajów karają się Putinem bo fajnie go w mediach pokazują jako chada. Indonezyjczyk mi niedawno mówił, że wojny nie popiera ale Putina
@rezydenttomek: mógłby nie przygotowywać się na wojnę partyzancką na Ukrainie, tylko za czasu dostarczyć potrzebny sprzęt. Dopiero teraz, po 50 dniach zaczyna się coś ruszać w temacie ciężkiego sprzętu. Mógłby odblokować wody terytorialne Ukrainy, i podjąć się eskortowania statków handlowych. Na dzień dzisiejszy rosjanie prowadzą działalność piracką, nic nie stoi na przeszkodzie, aby temu zapobiegać. Mógłby rozmieścić ciężkie brygady w Polsce.
Już zapomnieliście jak nas wpychali na minę z przekazaniem samolotów?


@Roman_: A to nie było tak, że Zełenski przedstawił to na spotkaniu z kongresem jako przyklepany deal z Polską? Przecież z dupy tego sobie nie wyciągnęli.
@fazonun: a to nie wiem. Chodzi mi o odpowiedź, że sami luz możemy przekazać, ale nie jako NATO bo to ryzyko wejścia w konflikt. Czyli jakbyśmy sami przekazali, to ok ale jakby Rosja nas za to zaatakowała to co? Już wtedy NATO by nie musiało interweniować? Strasznie to było #!$%@? jak dla mnie i chyba wszyscy #!$%@? skoro poszło to wszystko w media
@Kadet20: Pierwsze co zrobił to zniósł sankcje na NS2 przyzwalając Niemcom na dalsze deale z ruskimi i pokazując że Europa Śroskowa jest w gestii RFN, nie USA. W połowie tego samego roku wyszedł z Afganu w sposób całkowicie kompromitujący swój kraj czym ośmielił Rosję do dalszej eskalacji na Ukrainie. Jego polityka zagraniczna była niejednoznaczna i jej efektem jest teraz przelana ukraińska krew (słynne wypowiedzi o braku reakcji na ograniczoną interwencję Rosjan