Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co jest kurde nie tak z obecnym pokoleniem dwudziestolatków? Przychodzi taki świeżak na rekrutację, ledwo od ziemi odrósł i skończył studia, w portfolio rzeczy na tyle ogarnięte żeby z nim w ogóle rozmawiać ale nic co by wykraczało poza poziom bardziej złożonego kursu na udemy, a wymagania ma jakby był co najmniej midem z 4 latami za pasem. Wrzucisz takiego w team to szczytem jego umiejętności miękkich jest rzucenie papieżowym żartem 2137 hehe. Jak wrzucisz kilku juniorów w jeden team z prostym taskiem do wypchnięcia, absolutnie w granicy ich kompetencji i wiedzy, to po tygodniu będą pokłóceni a task w stanie gorszym niż był tydzień temu bo się dwóch typów pospina o prywatne pierdoły, a trzeci ma #!$%@? i nie będzie za nich robić. I jeszcze powiedz im, że oni nie mogą zdalnie, bo nie ogarniają ani komunikacji ani roboty, to za plecami będą obrabiać mnie "januszowi" dupę...

A potem zdziwieni, że za współpracę im się dziękuje po kwartale, i dlaczego się nie wystawia żadnych ogłoszeń na juniora...

Wincyj pokory robaczki, bo cudem świata to jeszcze nie jesteście.

#pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62612e1afae85a918bcdf4c9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 41
  • Odpowiedz
BiałkowaObywatelka: Więcej pokory januszu. Jaka płaca taka praca. I bardzo dobrze, że rozgrzebują wam robotę i nie kończą. Póki się nie nauczycie dawać godnych zarobków i traktować pracowników z szacunkiem, figę dostaniecie. Januszexy się żalą, kto to widział, pokory trochę!

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Co dla CIebie oznaczają "wymagania" ? Bo to zalezy o czym mowisz. Równie w takim tonie moze pisac gosc ktory uważa, że gowniorze powinny zarabiać na start minimalną krajową i się cieszyć ze w ogole ma prace, a równie dobrze może chodzić o rzeczywiscie wygórowane wymagania.
Jak o druga sprawe to co to za problem powiedziec ze za duze wymagania i elo? No chyba ze myslisz ze jestes po
  • Odpowiedz
Póki się nie nauczycie dawać godnych zarobków i traktować pracowników


@AnonimoweMirkoWyznania: na godne zarobki trzeba zarobic, a nie przychodzi taki co wyzej dupe ma niz sra i chce kasy.

Mam takiego jednego. Na przerwach siedzi codziennie prawie 2godz,zasiada do pracy o 9:20, a wpisuje, ze przychodzi na 9, a jak ma sam cos pomyslec, a nie robic na zasadzie 'jak sie kreci tak to nacisnij tutaj' to wywala mu blad
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: firmy przyklejają te tytuły, żeby stopka w mailu lepiej wyglądała ( ͡° ͜ʖ ͡°) standardem jest nieużywanie 'intern' w mailu, a nawet 'junior'. Myślisz, że będąc na stażu nie obsługiwałem kluczowych klientów udając mida? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli ich wyrzucisz to oni pojadą sobie za granicę będą brali od razu 6tysi , i przede wszystkim będą szanowani przez pracodawcę, a pracodawcą nie będzie im narzucał nawału pracy jak to ma zwykle miejsce w PL januszexach za zwykle 14zł na rękę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jesteście zerami w zarządzaniu i doszkoleniu i to wasza wina w dużym stopniu, na zachodzie inwestuje się w doszkolenie pracownika i usunięcie niedoskonałości, a wy co najwyżej wypowiedzenie potraficie dać albo lamentować jak ty
  • Odpowiedz
@Serylek mordo 10 lat pracuję na zachodzie w największych firmach z branży. O jakim szkoleniu pracownika piszesz ( ͡º ͜ʖ͡º) "Taniej, szybciej, szybciej, taniej" to jest dewiza zachodu. Kod #!$%@?, że aż boli, ale liczy się żeby przeszedł certyfikację TÜV. Stajesz na głowie żeby z tej zgraji nieudaczników stworzyć coś co napisze działający kod, kto coś potrafi wali na b2b z Londynem albo USA.
  • Odpowiedz
I jeszcze powiedz im, że oni nie mogą zdalnie, bo nie ogarniają ani komunikacji ani roboty


@AnonimoweMirkoWyznania: z tym się akurat zgodzę, junior/stażysta na zdalnej to jakieś nieporozumienie. Samodzielny dev to może i pracować z dziczy, pustyni czy piwnicy, wszystko jedno, byle robota była dobrze zrobiona. Junior potrzebuje nadzoru i wsparcia, co podczas pracy zdalnej jest cięższe do uzyskania (niby warunki na pomoc są, ale wychodzi to gorzej niż w
  • Odpowiedz
Jaka płaca taka praca.


@AnonimoweMirkoWyznania: No jak słabo pracujesz, to czemu masz dostawać więcej? Problem jajka i kury. Ogólnie jak pracujesz dobrze, to dostajesz podwyżkę, albo zmieniasz firmę na taką, co cię doceni. Ale jak pracujesz kiepsko i nic się nie uczysz, to jakie masz szanse na zmianę firmy na lepszą? No niewielkie, naprawdę widać jak ktoś nie ma kompetencji na rozmowie, a lepsze firmy nie biorą cieniasów. Dlatego zostaje
  • Odpowiedz
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania I bardzo dobrze młodzi robią. Niewiele jestem starszy od świeżych absolwentów ale zazdroszczę im tego, że się z pracodawcą nie bawią w tańcu. Sam oporów przed zmianą nie mam ale zawsze jak pracuje to wydaje mi się że jestem za potulny.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Twoje prawo by nie wystawiać ogłoszeń na juniorów. I takie prawo każdego pracodawcy. Oczywiście, że każdy chce mieć samych specjalistów z 10 letnim doświadczeniem ( Najlepiej za pensję juniora). Fachowców jest jednak za mało i nowych ludzi trzeba wyszkolić. Część kosztów tego wyszkolenia będzie spoczywać na barkach pracodawców, inaczej się nie da. oCzywiście, w tym wszystkim junior musi mieć przyzwoitość i pracować uczciwie, ale to nie oznacza, że będzie
  • Odpowiedz
to po tygodniu będą pokłóceni a task w stanie gorszym niż był tydzień temu bo się dwóch typów pospina o prywatne pierdoły, a trzeci ma #!$%@? i nie będzie za nich robić.


@AnonimoweMirkoWyznania:
To zajebiście tam musisz zarządzać januszku, że w zespole się ludzie potrafią pokłócić. W 4 firmach już robiłem i poza kłótniami na poziomie managementu, nigdy takiego gnoju nie widziałem.
  • Odpowiedz
RzeczywistaMarzycielka: Zlot januszy pod tym wpisem xD
Najlepiej żeby człowiek robił za minimalną a wy po 20k bo się wstrzeliliście wcześniej xD
Ha-tfu na was. Dajecie kolejny przykład że trzeba was tępić na każdym kroku. Psujecie rynek i zawód. Zatrudniacie ludzi po studiach i płaczecie że nic nie umieją. A kiedy mieli się nauczyć? Bardzo dobrze że jeteście stratni za januszowanie. Mam nadzieję że wszyscy poplajrujecie. Nie szanuję.

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz