Wpis z mikrobloga

Koledzy czemu sztabki złota vacambi i pamp mają inne ceny mimo tej samej wagi? Chce zainwestować w złoto (a raczej chciałam rok temu sic!) I się zastanawiam. Planuję kupić 10g. Najtańsza sztabka jest z Tavexu ale tylko 1g więc odrzucam bo nie opyla się. Czy może poczekać jeszcze i kupić Krugerandy? Bo wsm sztabka 1oz kosztuje tyle samo co Kangury, a moneta ma zawsze wartość kolekcjonerska. O właśnie i czemu monety mają różną wartość? To przez nakład lub kraj pochodzenia?
#zloto #inwestycje
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Itslilianka: Sztabki pamp mają zabezpieczenie qr, ale tylko większe sklepy mogą z niego korzystać i weryfikować, nie szaraczki.
Krugerand to bulion, wartość kolekcjonerska jest prawie żadna, bo tłucze się takich mnóstwo. Wartość kolekcjonerską mają monety kolekcjonerskie, czyli takie których pojawia się ograniczona ilość z danym wzorem.
Bulion, czyli Krugerandy, Liście, Britanie, Filharmoniki, Orły są jakby sztabkami w innej formie. Łatwiej się je weryfikuje od sztabek a skomplikowany wzór niektórych (Liście i
  • Odpowiedz
  • 0
@jast: przepraszam ale chodziło mi o kangury, ale pewnie taka sama sytuacja co z krugerandami. Więc jeśli ta sama cena to co byś kupi? Ioz sztabkę czy kangura?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Itslilianka: monetę zweryfikujesz apką na telefonie, więc jakby co łatwiej sprzedasz bo kupujący łatwo sprawdzi, że nie jest oszukiwany
  • Odpowiedz
Sztabki pamp mają zabezpieczenie qr, ale tylko większe sklepy mogą z niego korzystać i weryfikować, nie szaraczki.


@jast: jest apka na apple z tego co wiem, każdy może zweryfikować
  • Odpowiedz
  • 0
@getin: hmmm. Co kupiłeś? Bo mają dużo monet których tavex nie ma. Tak samo sztabek. Nie będzie problemu ze sprzedażą? Np kangura opłaca się kupić bo 300 zł taniej niż u nas, ale sztabki ceny raczej podobne
  • Odpowiedz
@Itslilianka: no to tłumaczę trzeci raz, monetę trudniej podrobić i łatwej sprawdzić, więc mniejsze ryzyko i chętniej odkupią
Metalmarket równie pewny co tavex, ale mogą mieć długie czasy realizacji.
  • Odpowiedz