Wpis z mikrobloga

Do 1 półfinału zostało jeszcze trochę czasu, tak samo jak i do pierwszych prób. Zastanawia mnie, jak obstawilibyście, które kraje znajdą się w top 10. Wiem że na ten moment to jak wrózenie z fusów, ale w formie zabawy możemy sprawdzić, kto po wszystkim był najbliżej odgadnięcia. Chwile się nad tym pogłowiłem i moim zdaniem widziałbym to tak (kraje podaje w losowej kolejności):
-Szwecja (raczej oczywisty wybór. Utwór powinien się spokojnie znaleźć w top 5 u jury i raczej w top 10 widzów. Wynik w top 5 wysoce prawdopodobny)
-Norwegia (też raczej jestem o to spokojny. Wynik w głosowaniu widzów będzie potężny, a jurorzy nie powinni tego aż tak zaprzepaścić, żeby skończyć poza top 10. Myślę, że to może być najlepszy wynik Norwegii od lat)
-Belgia (mniej oczywisty wybór, ale wydaje mi się bardzo sensowny. Piosenki w tym stylu zazwyczaj znajdują się w czołówce głosowania jurorów, a i widzowie pewnie nie umieszczą Belgii na ostatnich miejscach. Duże szanse na wślizgnięcię się do top 10)
-Wielka Brytania (nie spodziewałbym się tu ścisłej czołówki, ale pewnie UK będzie dostawać mniejsze punkty od wielu krajów i spokojnie wystarczy na miejsce w top 10. Pewnie dostaną też jakieś ekstra punkty za bycie outsiderem przez wiele lat)
-Ukraina (przewidywany zwycięzca głosowania widzów, a może i nawet samej Eurowizji. Prawdopodobnie ze względu na obecną sytuację geopolityczną możemy spodziewać się wielu 12 dla Ukrainy. Na ten moment wynik poza top 3 wydaje mi się nieprawdopodobny i szczerze nie miałbym nic przeciwko wysokiej pozycji)
-Hiszpania (tutaj już mniej chętnie to mówię, ale szanse na top 10 są bardzo duże. Prawdopodobnie wiele osób będzie rozczarowana, bo raczej Hiszpania nie powalczy o zwycięstwo, ale występ jest na tyle dobry, że pewnie otrzymają sporo punktów od jurów i może od widzów też niemało. Najpoważniejdzy hiszpański kandydat do czołówki od lat).
-Włochy (moim zdaniem faworyt do zwycięstwa, chociaż nie trawię tej piosenki. Nawet jeśli nie wygrają, to i tak z top 10 nie wypadną. Jeśli na żywo wypadną dobrze, to mogą wygrać głosowanie jurorów i być w top 3 widzów).
-Polska (tego też jestem raczej pewny. Kwestia tego, czy będziemy w ścisłej czołówce czy nie. Jeśli jurorzy to kupią to będzie świętny wynik. Im lepszy staging tym szanse rosną. Mimo wszystko szans na zwycięstwo raczej nie widzę)
-Serbia (na tyle wyróżniająca się propozycja, że nie powinna zniknąć w tłumie. Przewiduję bardzo wysokie miejsce u widzów, a u jurorów ciężko przewidzieć, ale raczej nie będzie jedno z ostatnich miejsc. Wynik po lewej stronie tabeli moim zdaniem raczej pewny)
-Portugalia (może to być tegoroczny czarny koń, zawsze jakiś jest. Tutaj bardzo ciężko przewidzieć, czy Europa to polubi, ale moim zdaniem ma to potencjał na rewelacyjny wynik. Osobiście liczę na to)
A wy kogo przewidujecie w czołówce?

#eurowizja
  • 3
@Wypopkowicz: Mniej więcej też tak mi się wydaje, Belgia jest niedoceniana, ale sam utwór jest dopasowany do jury, przy dobrym wokalu i występie, może być powtórka Austrii 2018.

Dałbym Australię, wprawdzie dla mnie jest słaba, ale jurorzy przeceniają Australię co roku, dodając osobowość Sheldona, pewnie będzie to 140-160 punktów jury i 20 od widzów, może to starczy na top.

W przypadku Portugalii mam takie przeczucie, że albo ona albo Holandia może