Wpis z mikrobloga

Czytam sobie z rana stronę #acmilan i poza pięknym xD z bólu dupy nie dowierzam co widzę. Taka sama narrację zresztą przyjmują często kibice #juventus. Mianowicie pojawia się opinią, że #inter wygrywa sezon szeroka i wartościową ławka rezerwowych.

No powiem tak: xD

W ataku w odwodzie mamy wiecznie kontuzjowanych na zmianę Correę oraz Sancheza (o ile nie są kontuzjowani w tym samym czasie) oraz Dżeko, który jest tak stary, że zapomniał jak się biega i wzorem Krychowiaka podaje tylko do tyłu lub do przeciwnika.

W pomocy mamy dosłownie jednego wartościowego zmiennika i to w dodatku jest Vidal, nawet nie masz pewności czy jest w pełni trzezwy. Vecino i GaGa to na mecze z Salernitaną mogą wchodzić w skład. Taki poziom.

Wahadła mamy akurat dobrze obstawione. Lewe TOP1 wahadło tego sezonu ligi czyli Perisić, zamiennik w postaci wracającego do formy Gosensa (swoją drogą przed sezonem był największy płacz, że bez LW gówno Inter ugra a to najmocniej obstwiona pozycja), dodatkowo można tu wystawić jeszcze Dimarco od biedy. Prawa strona bardziej ofensywny Dumfries (jeden z najlepszych transferów Interu względem cena/jakość ostatnich lat) i doświadczony, bardziej defensywny Darmian.

Brak zmiennika dla Brozovicia po odejściu Eriksena (który nie do końca pokrywał tą pozycję - to był wymysł Conte). Widoczny jego brak był szczególnie podczas ostatniego meczu z Violi.

W obronie niby stabilnie Żaba, Ambroży i Dimarco ale mimo wszystko to nie są zmiennicy na mecze z topem. Danilo non stop ciągnie do przodu (np. mecz z Hellasem kiedy dogrywał w akcji bramkowej do Brozo) i robi dziury z tyłu. Ranocchia niby nie popełnia znaczących błędów ale akurat w meczu z Torino to sędzię go trochę uratował. Dimarco jest środkowym obrońcom który ma 170 cm wzrostu na tym zakończmy.

Naprawdę jeżeli ktoś uważa, że to najsilniejsza ławka ligi to poziom #seriea musi być na prawdę niski. W meczach z Liverpoolem Inter przekonał się co to silna ławka.
  • 26
@vlodek2532: No i podsumowałeś na koniec. To jest silna ławka jak na Serie A, puchary to weryfikują. Ale na ligę wystarczy.

Milan zrobił wielki postęp jeśli chodzi o kadrę, ale wciąż są bardzo duże braki. Szczególnie że forma poszczególnych graczy jest bardzo nierówna i potrafią znikać na wiele tygodni (co oznacza, że to nie ten rozmiar kapelusza). Dziesiątki i prawego skrzydła nie ma wcale, po prostu wcale. W ataku jeśli narzekasz
W pomocy mamy dosłownie jednego wartościowego zmiennika i to w dodatku jest Vidal,


@vlodek2532: Ale za to jak wchodzi to zawsze masz pewność, że kuponik na żółtą kartkę wejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BonerBogdan bramka nieuznana tak 50/50, sędzia miał postawy i na pewno wybroni się z tej decyzji. Zawodnik przed strzałem był z lewej strony piłki, przebiegł przed Handa i piłka minęła go po prawej stronie. Z resztą oliwa sprawiedliwa - przed tą akcją pod polem karnym Milanu Lautaro był tak faulowany, że aż go z butów wywaliło. Mimo wszystko nawet gdyby było 2:1 to dalej awans Interu bo w pierwszym meczu było 0:0.
Zdziwiło mnie jak duże community ma polska strona Milanu. Na stronach Interu lub juve Poland max po 30 komentarzy a tu 1,1k.


@vlodek2532: bo oni komentują sobie tam mecz w trakcie jego trwania ( ͡º ͜ʖ͡º)

bramka nieuznana tak 50/50,


To samo było z bramką Giroud w poprzednich derbach, jeden sędzia gwizdnąłby faul na Sanchezie, drugi nie
@nikolaj92

To samo było z bramką Giroud w poprzednich derbach, jeden sędzia gwizdnąłby faul na Sanchezie, drugi nie


Jak śmiesz tak mówić głupia merdo, sędzia drukuje tylko dla was, serie a korupcja calciopoli v. 2 ( ͡º ͜ʖ͡º)
CIAGLE POWTARZAMY ZE WLOSKA LIGA JEST SLABA CO JEST NIEPRAWDA.
OCZYWISCIE ZE WLOSKA LIGA JEST SLABA, ALE PROBLEM SERIE A JEST INNY.

Tak po prawdzie to kryzys we wloskiej lidze zaczal sie dawno temu, Juve zabetonowalo lige gromieniem rywali 1:0. Byl pan Gasperini i pilkarze w topie to chociaz taka Atalanta grala ciekawy futbol, Inter w zeszlym sezonie? TOP! Chociaz wydaje mi sie ze ta lige oglada sie coraz lepiej z sezonu
źródło: comment_16504447926ExyaSv68znZKQmpGc1zs7.jpg
@vlodek2532: @Habu: Milan ma najwięcej kibiców w Polsce z włoskich drużyn, stąd takie community.

Cały sezon powtarzam że mistrzostwo dla Milanu to byłby wynik grubo ponad stan. Aktualnie nie ma drugiej ekipy we Włoszech takiej jak Inter, i jeśli Ci przegrają mistrzostwo, to będzie to tylko ich frajerstwo i przegrana sama ze sobą tak naprawdę. Kadrowo nie ma drugiej takiej drużyny, czy to 1 skład czy 2. Milan może na
To czy był to błąd sędziego to sam nie wiem, wczoraj byłem #!$%@?, ale dzisiaj wydaje mi się że to była kosmicznie trudna decyzja i z obu Mariani by się wybronił.


@jestemmimas: po twiterze to jeszcze lata z wczorajszego meczu - https://twitter.com/nanni_dinoia/status/1516719313608220676 imo Theo fauluje Damiana i powinien być karny i kto wie czy nie druga żółta dla Theo

Aktualnie nie ma drugiej ekipy we Włoszech takiej jak Inter, i jeśli
@nikolaj92: A to widziałem, tutaj w tej jakości to tak szczerze nic nie widać, ale wczoraj widziałem jakaś lepszą i rzeczywiście tam chyba był faul. Ogólnie wczoraj Mariani dużo nie widział, Skriniar wczoraj dostał 1 żółtko, a powinien już na początku meczu dostać pierwsze jak wystemplował Tonaliego. Ogólnie w tym sezonie było kilka meczów gdzie byliśmy jawnie przekręceni (Atletico, Napoli, Spezia, rewanż z Porto), ale na pewno nie wczoraj. Myślę że
@jestemmimas
@nikolaj92 chwilę przed tym różnym po którym padła nieuznana bramka, gracz Milanu tak wjechał w piętę Lautaro, że ten pogubił buty. Mówi się o tej decyzji sędziego i VARu ale prawda jest taka, że sędzię na zbyt wiele pozwalał graczom Milanu na ich połowie. Theo na tym korzystał chyba najwięcej. W sytuacji która zalinkowaleś on nawet nie był zainteresowany piłka tylko wjechaniem w Darmiana z którym totalnie sobie wczoraj nie radził.
@vlodek2532: No tak jak napisałem wyżej było tych sytuacji więcej, nie tylko po stronie Milanu. Ta sytuacja ze Skriniarem chociażby. Z tym że Theo sobie nie radził to spokojnie, on generalnie wczoraj był bardzo wysoko ustawiony i często musiał wracać rajdami przez całe boisko przez to jak Inter szybko wyprowadzał kontrataki. Sam też wielokrotnie wchodził bez problemu w pole karne Interu, albo wtedy jak Perisić zupełnie spóźniony robił mu wślizg.
@jestemmimas ta sytuacja z Perisiciem to też pokaż jego dzbanowstwa. Gość go nawet nie dotknął tylko zastawił mu drogę a ten już leży, tarza się na trawie conajmniej jakby mu Ivan nogę urwał xD

Rok temu były dyskusje kto jest lepszy na wahadle Hakimi czy Theo. Życie szybko zweryfikowało do tego stopnia, że Hakimi jest w PSG a Inter ma trzech lepszych wahadłowych niż Theo (Perisić, Dumfries, Gosens).

Ciekawy jestem kto w
@vlodek2532: Po pierwsze to tam i tak byłfaul Perisića, zrobił mu spóźniony wślizg, tam Theo i tak by nie mógł nic zrobić bo ten zablokował mu drogę, mógł albo wywalić się o nogi albo przeskoczyć, ale to i tak był faul. Jak na niego to i tak mało się tarzał xd Akurat tutaj doszukiwanie się dzbanostwa to nie obiektywizm i przypieprzanie się na siłę.

Po drugie Theo to nie wahadłowy, bo
@jestemmimas właśnie też to zauważyłem co do jego pozycji w tym sezonie. W poprzednim sezonie bardziej to wyglądało jak wahadłowy ale też nie do końca chociaż zadania miał podobne. Moim zdaniem Dumfries jest lepszy obecnie od Theo, ostatni mecz ligowy pokazał to doszczętnie. Tak jak Brozo schował Kessiego wtedy do kieszeni tak Denzel owinął sobie Theo wokół sznurówek.
@vlodek2532: W zeszłym sezonie też nie grał jako wahadło, bo Pioli gra ciągle 4231, kilka razy zdarzyło się 433. W tamtym meczu rzeczywiście Dumfries był lepszy, przyznaję, ale to był okres największego zjazdu formy u Theo. Oglądając każdy mecz Milanu i Interu uważam że jednak Dumfries jest dużo bardziej jednowymairowym i gorszym piłkarzem, no ale tu możemy się ładnie nie zgodzić. Theo też często obrywa przez to jak słabi jesteśmy w
@Habu: Nie masz za bardzo oficjalnych takich statystyk, ale oprócz artykułów które zdarzyło mi się czytać, to można to zauważyć choćby po właśnie ruchu na stronach, osobach na twitterze, a najlepszym wyznacznikiem jest to że Milan Club Polonia jest największym niewłoskim fanklubem Milanu w Europie. Milan ma wielu kibiców powyżej 30-40 roku życia głównie dzięki sukcesom w Europie, których Juve i Inter miało jednak dużo mniej.
chwilę przed tym różnym po którym padła nieuznana bramka, gracz Milanu tak wjechał w piętę Lautaro, że ten pogubił buty.


@vlodek2532: Ten argument jest o tyle słaby, że gol nie padł bezpośrednio po tym faulu. Rozumiałem wątpliwości przy bramce w poprzednich derbach, gdzie Giroud odebrał piłkę Sanchezowi i bezpośrednio padł gol. Wtedy, gdyby sędzia dopatrzył się faulu, tej akcji by faktycznie nie było, bo wynikała bezpośrednio z tamtego odbioru. Tutaj z
@jamtojest2

Możemy się najwyżej przerzucać, ile razy sędzia się pomylił w jedną albo drugą stronę, ale to będzie tylko suma błędów w całym meczu.


Tak niestety wygląda cały sezon w serie a. U nas pierwszy i drugi mecz z Juve. Raz sędzię przeciw nam, raz z nami. Mecz ligowy z Milanem bardziej przeciw nam teraz z nami według wielu ale prawda taka że 50/50 bo Theo tez faulował Darmiana w polu karnym