Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób mających w umowie zapis o otrzymywaniu wynagrodzenia "do x dnia miesiąca" lub czegoś w tym rodzaju ("do" a nie konkretnego jednego dnia). Kiedy realnie otrzymujecie przelew?

#pracbaza #praca

kiedy otrzymujesz wypłatę

  • sporo przed dniem "do" (co najmniej kilka dni) 18.7% (76)
  • 1-2 dni przed "do" 46.1% (187)
  • dokładnie w dzień "do" 27.8% (113)
  • z poślizgiem max 1-2 dniowym 4.7% (19)
  • ze znacznym poślizgiem (co najmniej kilka dni) 2.7% (11)

Oddanych głosów: 406

  • 22
  • Odpowiedz
@esko: U mnie w robocie, gościo od finansów jest upośledzony i jak na umowie mam, że 10-go mam mieć kasę na koncie, to on twierdzi, że jak 10-go zrobi przelew to jest dobrze.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: @ulises: w mojej obecnej robocie przelew przyszedł raz ze sporym poślizgiem - ja już na drugi dzień pytałem księgowości co się #!$%@? ("ajaj szef nie ogarnął że 10 wypadł w niedzielę hihi" - btw wypłata przyszła 4 dni po xd), ale jak pytałem znajomych z pracy co o tym sądzą, to podejście było na zasadzie "kurde no lipa, ale dobrze że w ogóle będzie" XD poza tym przychodzą w
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: tu muszę się zgodzić z @MilionoweMultikonto
i przy okazji info dla @esko

kasa powinna być dokładnie w dniu, a jeśli dzień wypada w weekend/święto to w dzień roboczy poprzedzający
jeśli przelew przyjdzie później (i nie jest to jednorazowy przypadek) to IMO sąd pracy

jak kasa przychodzi kilka dni wcześniej, to jest to do zrozumienia - pracodawca boi się, że coś się #!$%@? (w księgowości, w banku) i że spotkamy się
  • Odpowiedz
@ulises: uważam że załatwianie takich spraw przez sąd to tylko nabijanie kabzy prawnikom (sami przecież pracujemy na to żeby firma wynajęła prawnika który będzie firmy bronił przed nami), dlatego lepiej przejść do konkurencji i zmiażdżyć januszex zasadami wolnego rynku
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: może i masz rację, ten "sąd pracy" to raczej bym w eter puścił tak by pracodawca słyszał i sobie to wziął do serca, osobiście nigdy nie miałem takiej sytuacji, a jak to u mnie wygląda opisałem wyżej
  • Odpowiedz
a co mozesz zrobic skoro poslizg moze wynikac z weekendu czy święta i kontrahent wysyla w dniu w ktorym ma wyslac, a mimo wszystko dostajesz z poslizgiem?


@Ziutek_Grabaz: jedno z januszowych "the best of" czemu spóźnia się z wypłata lub fakturą
  • Odpowiedz
@esko: rozowa robi wyplaty - termina maja na 10 no to wiadomo ze jak 10 jest w weekend to bedzie przed tym weekendem. Jak 10 jest w tygodniu to zwykle przelewy wysyla do 1200 dziewiatego zeby ksiegowosc sie wyrobila z przelewami. Jak wszytsko pojdzie OK to kasa jest dziewiatego wieczorem na koncie.
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: Na tym polega słowo "do". Masz mieć wypłatę na koncie do tego dnia. A nie do tego dnia ma zostać wysłana. Pracodawca musi wziąć pod uwagę dni wolne a także bankowe sesje elixir.
  • Odpowiedz
@esko:
Do tej pory jak mialem do 20 to srednio 18 juz byl hajs, jak do 15 to juz mniej wiecej 13.
I nie ma tlumaczenia sie ze swieta, ze to, ze tamto.
  • Odpowiedz
@esko: mam doswiadczenia tylko z duzych korpo i zawsze w zapisie bylo ze wyplata za dany miesiac najpozniej do ostatniego dnia roboczego miesiaca, czyli np za marzec do 31 marca. Ale w praktyce to max to byl 25 dzien miesiaca , a bylo 1 korpo co juz 19 puszczalo przelew.
  • Odpowiedz