Wpis z mikrobloga

@JPRW: #!$%@?.
Pokolenie obecnych 30-40 latków to drugie w historii Polski pokolenie awansu społecznego (pierwsze to początki PRLu). Byliśmy pierwszym pokoleniem, które miało w miarę niezły dostęp do komputerów, internetu i możliwość nauki sensownych języków obcych, choćby z głupich gier komputerowych. Załapaliśmy się na początki tanich linii lotniczych, więc też często udało się zobaczyć kawałek Europy. Jesteśmy pierwszym pokoleniem boomu edukacyjnego, jeśli chodzi o studia to chyba mieliśmy nawet lepszą
  • Odpowiedz
ja bym tu dołożyła to co najbardziej boli czyli, ominęła nas ulga dla młodych do 26r.ż
a generalnie to myśmy hajsu potrzebowali chyba najbardziej jako pokolenie

O to mi chodzi. Nie wiele znacząca bonifikata/handicap.
  • Odpowiedz
@JPRW: no ale dzieci to trzeba mieć ze 3 żeby utrzymać "wielką pisowską polskie"
Szkoda tylko że aby mieć 3 dzieci jedno z rodziców nie jest w stanie pracować. Nawet przy zarobkach jednego z rodziców na poziomie 4k netto ciężko jest się utrzymać bo ta pensja pójdzie na żłobek xD
  • Odpowiedz
za to w sam raz żeby zarobić fortunę na bitcoinach, co oczywiście nikomu się i tak nie udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wap30: Mi się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°), w tym roku dobijam do czterdziestki
  • Odpowiedz
@v1lk: w Anglii jak przyjechałeś i byłeś rozgarniętym hydraulikiem , to 200 funtów brałeś za zamocowanie kibla, chłopie w Anglii to o Geberit ach nie słyszeli. Po #!$%@? ja tu wróciłem ,mogłem zostać, zachciało mi się w Polsce budować.
  • Odpowiedz
@Wap30: mam dysleksję i dysortografię babka która poprawiała pracę inżynierska , robiła marginesy i poprawiała ortografię zażyczyła sobie żeby jej bitcoinem zapłacić.... Do dziś się zastanawiam ile tych coinow z tego miała.
  • Odpowiedz
@Wap30: takie były czasy ,znajomych znam jak weszli w coina po jakieś 40 k też na tym nieźle wyszli. Inni budowali koparki po 200k i kopali różnie z tym było ogólnie to coin omijał bankowy Swift i to była jego zaleta. Tak naprawdę to większość ludzi która znam i co kupowała BTC to ogólnie nie ogarniała czym BTC jest poprostu była to nowinka.
  • Odpowiedz
@solo_living_yolo: no jeszcze po drodze panic sell, upadające giełdy itd. Ja w okolicach 2013 już próbowałem się wgryźć w temat, ale BTC uznałem że jest u szczytu więc kombinowałem z gównami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nic mi z tego cwaniakowania nie przyszło oczywiście, ot Litecoinów parę sprzedałem w końcu z zyskiem
  • Odpowiedz
@Wap30: część moich kumpli że szkolnej ławki pojechała do afganu i Iraku pozaciagali kredyty i wrócili w cynowych puszkach ,albo się zachlali bo uwalili badania psychiatryczne po powrocie, pamiętam te czasy na giełdzie masa ludzi wtedy potrąciła majątki , ja też #!$%@? chodziłem ,dużo wódy wtedy się chlalo.
  • Odpowiedz