Wpis z mikrobloga

Potrzebowałem się dzisiaj dostać z dzieckiem pilnie do lekarza. Pojechałem do swojej przychodni, no niestety, będzie ciężko, w kolejce do gabinetu 17 kobiet z Ukrainy, ile dzieciaków to nawet nie dało się policzyć.

Trudno, pojechałem do drugiej przychodni, tam zawsze jest trochę luźniej. Samych "pilnych przypadków" kilkanaście a jeszcze są ludzie z dziećmi które normalnie były umówione na godziny. Nic nie da się zrobić.

Poprosiłem panią na recepcji, żeby zadzwoniła do szpitala, czy z naszym przypadkiem nas przyjmą na sorze (Żwirki). To samo, cały sor dziecięcy zawalony dziećmi z Ukrainy, bez zagrożenia życia mówią, żeby nawet nie przyjeżdżać.

I wiecie co? Gówno.

Trwa wojna. Kilkaset kilometrów ode mnie spadają rakiety, zrzucane są bomby, giną ludzie.
Ojcowie tych dzieci które "zajęły nasze miejsce" u lekarza w tym momencie walczą o to, żebyśmy ja czy moi synowie w przyszłości nie musieli walczyć z orkami.

Musiałbym być skończonym robakiem, żeby na to narzekać.

Pojechaliśmy do prywatnego szpitala na wizytę, mojemu synowi udało się bez większych problemów pomóc.

Zdecydowanie wolę mieć takie problemy niż żeby w Polsce działo się to co obecnie na Ukrainie.
Prywatna wizyta u lekarza czy brak miejsca w żłobku najbliżej domu to bardzo niska cena jak za to co otrzymujemy w zamian.

#ukraina
#wojna
#polska
robertx - Potrzebowałem się dzisiaj dostać z dzieckiem pilnie do lekarza. Pojechałem ...

źródło: comment_16503808870keo4YzGSl1zbXUxgOaDiW.jpg

Pobierz
  • 250
  • Odpowiedz
Jestem niepoprawnym altruistą, ale też bardzo rozsądnym człowiekiem


@robertx: I, zapomniałeś dodać - narcyzem. Kogoś, kto pisze o sobie w superlatywach zwyczajnie nie da się traktować poważnie. Zwłaszcza typa, który dumny jest z tego, że dał się #!$%@?ć na 430zł (podwójnie) żeby obywatele obcego kraju mogli dostać to samo za darmo.
  • Odpowiedz
  • 1
@robertx mojej znajomej córka czeka 8 miesięcy na onkologię a ukrainiec z bomby jest wrzucamy na jej miejsce, bo halo wojna terefere, idę jeść szczaw bo tylko na to Polak zasługuje.
  • Odpowiedz
@robertx Ale mogłeś poprosić w poz skierowanie do poradni chirurgicznej i wtedy szukać na NFZ. My skierowania często wystawiamy zaocznie albo jak jest pacjent to są wystawiane od ręki zajmuje to z dwie minuty. A jesli to uraz nagly (do 24h) to bez skierowania czy to chirurg czy ortopeda. Najważniejsze to w rejestracji w poz powiedzieć dokładnie co się stalo z czym się przychodzi i wtedy doradza co zrobić dalej
  • Odpowiedz
@TheLizardKing: ale się zesrałeś xD

@Mgrmewa: o widzisz, dobrze wiedzieć na przyszłość, dzięki!

@Qtko: Mam jakoś tak dziwnie, że paznokcie muszę obcinać codziennie, najgorzej raz na dwa dni bo rosną jak #!$%@?. Podobnie z włosami i z brodą, ot nie zawsze rano starczy czasu żeby wszystko ogarnąć jak należy zwłaszcza jak trzeba z dzieckiem po lekarzach jeździć :-)
  • Odpowiedz
@robertx A często nawet pacjenci jadą od razu do poradni chirurgicznej lub ortopedycznej i stamtąd dzwonią do poz prosząc o skierowanie A tam już zajmują kolejkę. Zwłaszcza jak są dwa odlegle miejsca. Dziwne że Ci Pani w rejestracji tak nie doradzila. Na sor to po 18 zazwyczaj ludzie jezdza
  • Odpowiedz
@robertx: No właśnie poczytałem to jest opcja zwrotu leczenia prywatnego z PL tylko w trybie nagłym. Za granicą jak byłem to kolega po wypadku musiał za leczenie zapłacić z własnej kieszeni i te pieniądze NFZ mu oddał. A o zwrot łatwiej z leczenia za granicą niż z PL. Więc następnym razem ciśnij prywatnego żeby oznaczył przyjęcie w trybie nagłym :)
  • Odpowiedz