Wpis z mikrobloga

Witajcie moi drodzy!

Trochę mi w życiu się pod górkę zrobiło, rozwód, rozstanie z dzieckiem i cały ten shit, który idzie z taką sytuacją, ale nie o tym teraz. Generalnie muszę zacząć wszystko od nowa, więc postanowiłem wyemigrować i osiąść gdzieś na stałe.

Mam 38 lvl (wiec już jedną nogą w grobie jestem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ) z zawodu i wykształcenia jestem informatykiem/serwisantem, język ang znam w stopniu B1/B2.
Tylko teraz pytanie gdzie #emigracja ?
Do #niemcy raczej mogę zapomnieć o pracy w zawodzie bo języka nie znam. Do #anglia podobno już uber ciężko się dostać. Może jakaś #norwegia, #skandynawia.

Co byście doradzili ? Gdzie tu wyjechać, żeby godnie żyć i się osiedlić ?
  • 9
@mikomc:
Z angielskim wszędzie coś znajdziesz w informatyce. Lepiej popatrz się gdzie chciałbyś mieszkać, co lubisz. Przyroda, dzikość to może północ, turystyka, góry to bardziej w stronę Austrii, półmocnych Włoch. A może lubisz Słońce. Patrz się żeby się komfortowo urządzić i czy mentalność ludzi ci tam odpowiada.
3mam kciuki.
@scaniav: tak właśnie przejrzałem kilka agencji pracy z Polski do #norwegia to tak słabo z IT, generalnie to praca fizyczna, zwłaszcza budowlanka ...

@dj_icek: trochę daleko i klimat trochę nie mój

@stuwykopek: > najlepiej operator bez języka < ale operator czego ? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Powiem Wam, że nie szukałem pracy od 10 lat i zapomniałem już jakie to jest słabe uczucie ...
@mikomc: Agencje pracy z Polski i praca w IT w norwegii? xD no tak to nie będzie. Musisz szukać na linkedin i finn.no Nie wiem jak jest w Twojej działce IT, ale w programowaniu brakuje specjalistów, więc z tylko angielskim da się znaleźć. Natomiast serwisant IT z racji pracy z ludźmi pewnie bardziej potrzebuje norweskiego. Szukaj na wspomnianych stronach, powodzenia :)