Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skąd handlarze biorą auta? Bo jakby kupili od kogoś auto, żeby je potem sprzedać, to raczej wiele więcej za to auto nie wezmą? Skąd biorą auta po dobrych cenach? Dobrze negocjują przy odkupie? Czy jak?
Przecież mało kto chce odsprzedać swoje auto handlarzowi po cenie mniejszej niż rynkowa. To jak taki handlarz zarabia? Niektórzy handlarze nawet kupią auto z miasta obok i za chwile je sprzedają nic nie robiąc przy nim.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625e603a77ac277f47a71faf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: Handlarze biora auta z wielu zrodel. Powazni maja swoje zrodelka gdzie stale mozna cos przytulic. Na osobach prywatnych jako zrodlo nie mozna opierac biznesu - zbyt nie pewne zrodlo towaru.

Przecież mało kto chce odsprzedać swoje auto handlarzowi po cenie mniejszej niż rynkowa.


Zaskakujaco duzo osob chce tak sprzedac. A bedzie jeszcze gorzej - lepiej dla handlarzy.

Winni tego stanu rzeczy sa #!$%@? kupujacy. Poziom #!$%@? takie potencjalnego janusza bywa
@AnonimoweMirkoWyznania: Zasada oszczędności
ktoś jest mechanikiem i ma swoją lawetę to robocizna naprawy + transportu oraz znajomość rynku pomaga podejmować takie decyzje kiedy i za ile sprzedać/kupić

Handlarz jest dobry wtedy kiedy nie ma kręgosłupa moralnego. Ja nigdy nie byłem i nie będę handlarzem dla mnie sprzedać drożej to jak okraść.
@AnonimoweMirkoWyznania: mój sąsiad ma firmę transportowa, kilku handlarzy korzysta z jego usług, przywozi z Niemiec, Francja, Belgi szrot który stoi na tamtejszych "firmach zlomujacych". Samochody te nie nadają się do jakiejkolwiek eksploatacji i zostają tam złomowany z powodu szkody całkowitej, natomiast w Polsce dostają drugie życie i po pewnym czasie stoją odremontowane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: dużo jest osób które szybko chcą sprzedać i nie użerać się z kupujacymi
Trochę też jest wystawionych tanio bo coś uszkodzone a handlarz ma chęci i możliwość ogarnięcia
Lub ja np to ludzie sami już dzwonią do mnie że coś na sprzedaż mają
@bobikufel: Bardzo sie myslisz. Jest mi bardzo wszystko jedno co sobie to wypisujesz. Zreszta jak sam przyznales nie byles handlarzem -> ergo nie wiesz co piszesz.

Zdumiewa mnie poprostu jak latwo klepac w internecie glupoty bez pokrycia.

Np. tu

ktoś jest mechanikiem i ma swoją lawetę to robocizna naprawy + transportu oraz znajomość rynku pomaga podejmować takie decyzje kiedy i za ile sprzedać/kupić


Zaden dobry mechanik nie handluje samochodami. Nawet sredni
Handlarz jest dobry wtedy kiedy nie ma kręgosłupa moralnego.

@bobikufel: Raczej nie bardzo - obie strony powinny być zadowolone to wrócą po więcej. Kupiłem samochód w miarę dobrej cenie od "wioskowego handlarza" - powiedział mi że był puknięty, ale wszystko jest dobrze zrobione - i faktycznie 7 lat bezproblemowej jazdy. Przez to że ja nie miałem problemów z samochodem to u tego samego handlarza samochód kupila moja mama (porównywalny do mojego)
@AnonimoweMirkoWyznania: handlarze mają też dostęp do licytacji "wraków" ze szkody całkowitej. A czasem jest to auto, które ma stłuczony reflektor i wyłamany zaczep zderzaka, więc w ASO żądają za naprawę tego 80% ceny auta i ubezpieczyciel uznaje to jako szkodę całkowitą. Auto jest warte powiedzmy 20 tys., on to bierze za 14. Naprawia sam a nie w ASO, więc kosztuje go to 1 tys. zł, odpicuje, pokręci licznik i sprzeda za
@Glorf: Ale Ty wiesz,ze szkoda calkowita nie odnosni sie do technicznych czy technologicznych przeciwskazan do wykonania naprawy a to tylko informacja, ze ubezpieczycielowi nie oplaca sie go naprawiac.

W interesie ubezpieczyciela jest orzekanie jak najwiekszej ilosci tzw "calek"
@bigger: w takim przypadku co warunkuje zdatność pojazdu do użytkowania? W którym momencie eksploatacja pojazdu naraża użytkowników na zagrożenie spowodowane niedotrzymaniem norm deklarowanych przez producenta?
@Glorf: Zdrowy rozsadek? Nie wiem. ¯\_(ツ)_/¯

Aktualnie termin szkody calkowitej to tylko termin ubezpieczeniowy zwiazany tylko i wylacznie z pieniedzmi firm ubezpieczeniowych. Ide o zaklad ze spora czesc wykopkow jezdzi autami po szkodach calkowitych i sobie bardzo chwali. Wklejalem tu czasami zdjecia bardziej absurdalnych "calek"

W praktycznie wszystkich przypadkach TU oplaca sie wykazac calke, bo wtedy Ciebie jako poszkodowanego nie chroni szereg przepisow wynikajacych z ustawy o ubezpieczeniach.

Wiec rzeczoznawcy liczta