Wpis z mikrobloga

@FFireBlade954: jestem ciekaw po jakiej stronie stoją policjanci/sąd w takiej sytuacji. Czy często orzekają, że jak motocykl jedzie 80-90km/h w terenie zabudowanym, to kierowca osobówki ma prawo go nie zauważyć i gdy wymusi pierwszeństwo to nie będzie to jego wina.
  • Odpowiedz
@matiimakaka: Przeczytaj sobie opis na YT pod filmem, tam jest wyjaśnione kto został ukarany. Wg. mnie tutaj nie ma nawet bezpośredniego wymuszenia wydaje mi się, bo ten samochód nie wyjechał na pas tylko w porę zatrzymał się gdy go zauważył. To wina motocyklisty, bo #!$%@?ł, i to on zrobił tzw. panic brake czyli zacisnął przedni hebel i go położyło.
  • Odpowiedz
@bary94pl: zablokował tylne koło, zobacz na ślad jaki za sobą zostawił w 5-6 sekundzie. Hamował tyłem wcześniej, ale z takiej prędkości to sobie mógł na Finstona hamować i byłoby równie skutecznie. #!$%@? szkoły jazdy, gdzie uczą że przedniego hebla trzeba się bać.
  • Odpowiedz
@MisPalkis: obejrzyj nagranie na spowolnieniu x 0.25, klatka po klatce, wg. mnie ewidentnie widać, że dym leci spod przedniego koła, także to typowe zaciśnięcie w opór w panice przedniego hebla go położyło.
  • Odpowiedz