Wpis z mikrobloga

@976497: obejrzałem dopiero kilkanaście minut i na razie nic takiego nie zauważyłem. Obejrzę całość to dam znać.

No i z tego co widzę to ma też obszerne analizy książki Bartosiaka więc tam może będzie coś merytorycznego
  • Odpowiedz
@wintar: coś w tym jest, idzie ostro w zaparte przeciwko całej obecnej polityce państwa i zachodniej Europy oraz powiela głupoty Mearsheimera jakoby Rosja była imperium i mogła brać udział w kształtowaniu geopolityki w Europie. Tak, jest wielkim imperium z gówna i kartonu, nie ma nic do zaoferowania poza surowcami i straszeniem bronią jądrową. Niech znika z EU i się brata z Chinami albo innymi mongołami czy hindusami. Ciekawe czy oni dadzą
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: Jestem na 20 minucie. To nowa jakość intelektualnego pato-streamingu. Warto było oglądać filmiki z Bartosiakiem żeby znać lore i teraz delektować się tym przedstawieniem. Dzięki Mirku za podrzucenie materiału ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@976497: @KolegaPatryk: niszczy merytorycznie jego książki, wytyka nieścisłości, różne błędy logiczne itd. Wgl jak można traktować Bartosiaka poważnie, skoro on ewidentnie pisze te książki pod tezę, a pomija wszystko co się nie zgadza z jego teoriami. Brak przypisów to kolejne XD
  • Odpowiedz
@For_Emma Tego gościa nie znałem. Ale Bartosiak to geopolityk, który jako jedyny przebił się do mainstreamu. Jednak ma dosyć kontrowersyjne tezy, z którymi reszta środowiska geopolityków (dość niszowego) się nie zgadza. Jeszcze dodatkowo wypowiada się na tematy wojskowe których chyba nie ogarnia, bo to temat trochę inny od jego dziedziny. Stworzył ogromny projekt Armii Nowego Wzoru, który jest wywróceniem obecnej doktryny armii na lewą stronę: mniej czołgów, więcej piechoty z granatnikami itd..
  • Odpowiedz
@hniedziela546:

niszczy merytorycznie jego książki, wytyka nieścisłości, różne błędy logiczne itd.


Jeśli to robi, to w którym momencie filmu z tego wątku to się zaczyna, bo na początku idą same epitety, a nie niszczenie (co zniechęca, by cokolwiek dalej oglądać).
  • Odpowiedz