Wpis z mikrobloga

dlaczego polacy mają w swojej kuchni jakieś tłuste, oślizgłe i obleśne żarcie, na palcach jednej ręki można wymienić smaczne i estetyczne potrawy, a reszta to jakieś nóżki w galarecie, flaczki, głowizna, bigosik #!$%@?, słonina, salceson, szynkówka, śledzie, mogłabym wymieniać dalej, ale boje się że się zrzygam

a tacy włosi, to na co nie spojrzysz, to chcesz to jeść

o #!$%@? tu chodzi xD

#kuchnia #jedzenie #przemyslenia
Pobierz diamentovva - dlaczego polacy mają w swojej kuchni jakieś tłuste, oślizgłe i obleśne ...
źródło: comment_1650278536Q7JZPjXlaOtbcYvIK3hEpI.jpg
  • 12
@diamentovva: na moim stole nie ujrzysz flaczków, kaszanki, białej kiełbasy, głowizny, salcesonu, słoniny bo takich rzeczy nigdy nie jadam. Jedynie może być wędlina, kiełbasa wiejska i zwyczajna, a także robiona samemu przez maszynke z zakupionego mięsa mielonego przypraw i czosnku i zakupionych jelit wieprzowych, pieczona na drewnianych drążkach , podobnie boczek na metalowych hakach w starym babcinym parniku na drzewie wiśniowym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@diamentovva: A zara se galaretkę #!$%@? bo zrobiłem od groma na święta ( ͡° ͜ʖ ͡°) śledzie też mam, a i że 2 sloiki bigosu by się jeszcze znalazły. To nie znaczy, że nie jestem fanem innych kuchni. Włoska np. gości u mnie bardzo często, staram się trzymać oryginalnych przepisów, lubię też owoce morza ale niestety max co u mnie w powiatowym jest to Lidl xD