Wpis z mikrobloga

znowu nie na temat


@Paula_pi: Co w takim razie jest Twoim zdaniem tematem? @Kempes wrzucił cytat mówiący, że aby dobry człowiek czynił zło potrzeba religii. Nie zgadzasz się z jego treścią? Jeśli człowiek czyni zło jest złym człowiekiem. Człowiek nie może być dobry skoro czyni zło. Ale religia od tysiącleci przedstawiała zło jako dobro. Zabijanie czarownic, wojny krzyżowe usprawiedliwieniem zdobywania łupów, usprawiedliwianie najazdów na pogan przez Krzyżaków, kamienowanie "grzesznych" czy nawet
@Phyrexia: jedyne co mogę teraz zrobić to powtórzyć to już co napisałam. Nie wiem czego nie rozumiesz.

To po prostu nieprawda.
Religia może zmienić dobrego człowieka w niedobrego a niedobrego w dobrego. Dobrego w lepszego itd itd
Jest wiele możliwości a on się ograniczył do jednej

Dlatego uważam, że to argument z dupy. Bo gosc przytoczył jedną z wielu opcji żeby poprzeć swoją tezę, pozostałe pominął. I to nie jest tak
@kiecazpieca: @Phyrexia: @Paula_pi: @Kempes:
Odkąd zacząłem wyznawać "xD" moje życie stało się spokojniejsze. Nie denerwuję się już prawie wcale, kiedy spotykają mnie sytuacje stresowe, myślę sobie xD i wszystko staje się prostsze.
Naprawdę polecam ten styl życia. Wcale nie robi ze mnie lenia tylko osobę które nie denerwuje się z dupy tak jak kiedyś.

Kolos? xD
Prezentacja przed w #!$%@? dużą grupą nieznajomych ludzi? xD
#!$%@? z roboty?
@Phyrexia: Skoro Ciebie to bawi, to jeszcze mało wiesz o życiu. Byłoby na świecie dużo gorzej gdyby ludzi nie trzymał w ryzach strach przed grzechem.
Nawet prawo świeckie w dużej mierze opiera się na prawach religijnych. Bo kiedyś to religie uczyły społeczeństwa jak mają funkcjonować.
@sledz: Nie wiem czy znajde ale poszukam tego. Miałam o tym kiedyś na studiach. Takiemu wychodzącemu z nałogu jest łatwiej jeśli wie, ze ma wsparcie
@Phyrexia: A wiesz co te plemiona robiły które Bóg kazał wybić do zera? Na porządku dziennym było czczenie bożków i składanie ofiar z dzieci, przed bitwami potrafili kilkadziesiąt dzieci na ofiarę złożyć molochowi czy innemu. I to trwało długo i byli upominani.
@Paula_pi raczej tutaj chodzi o ściągnięcie odpowiedzialności przez siłę wyższą.

Znajdź badania pogadamy. Faktem jest ze ludzie wychodzący z nałogu często bardzo mocno wchodzą w religię. Pytanie czy to przez istnienie bozi czy to co napisałem wcześniej, nie radzenie sobie z odpowiedzialnością.
Inna sprawa, że w terapii uzależnień porusza się temat duchowości czy wartości w życiu człowieka, a że do tej pory silny monopol na to tym kraju ma kościół no to
@Phyrexia: czyli typowo, zacznę obrażać rozmówcę to wygram dyskusję. Ok wygrałaś bo ja nie będę odbijać piłeczki.
@sledz: Jedyne co mogę dodać, że kiedy mówię o religiach to nie mam na myśli tylko tego kraju i tylko tego kościoła. Ta zasada działa na całym świecie z różnymi religiami. Bo jak dobrze zauważyłeś chodzi też o tę duchowość.